13:27
П'ятниця, 5 Червня 2020

Офіс генпрокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів

1 212
Ця група, вважають в Офісі генпрокурора, зможе допомогти підвищити ефективність розслідувань.
Офіс генпрокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів
Офіс генпрокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації розслідувань злочинів проти журналістів

Офіс генерального прокурора запропонував створити міжвідомчу робочу групу для координації діяльності в розслідуваннях злочинів проти журналістів, до якої зможуть увійти представники всіх правоохоронних органів.

Таку ідею під час дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів» висловив представник Офісу генпрокурора України Олег Пилипюк, виконувач обов’язків заступника начальника Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу генпрокурора України.

Він уточнив, що в самому Офісі генпрокурора така група вже працює. Однак вона не є міжвідомчою.

«Ми можемо розглянути пропозиції, щоб створити таку групу –  щоб кожен орган досудового розслідування запропонував своїх представників. Відповідно рівень комунікації з цього конкретного питання може бути підвищений. За згодою, до цієї групи зможуть долучитися представники громадськості, державних та недержавних організацій тощо. Для того, щоб спільно підвищувалась ефективність захисту прав журналістів і ефективність розслідувань», – сказав пан Пилипюк.

Начальник відділу департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар позитивно оцінив цю пропозицію. Він сказав, що обговорить цю ініціативу з Міністерством юстиції, щоб відомство зазначило її у звіті Комітету міністрів Ради Європи. «Думаю, що це може слугувати важливим сегментом звіту уряду про такий інституційний захід», – додав він.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року тоді ще голова парламентського комітету гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що депутати з його фракція будуть ініціювати рішення, згідно з яким злочини проти журналістів повинні розглядатися окремо. За його словами, на рівні тоді ще генерального прокурора Руслана Рябошапки обговорювалося питання щодо створення спеціального прокурорського підрозділу, який буде розслідувати справу проти журналістів; на рівні міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – про створення спеціальних слідчих груп. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, своєю чергою, повідомив, що на сайті відомства зранку 7 листопада 2019 року з’явиться розділ «Злочини проти журналістів та хід їх розслідування», у якому буде висвітлюватися інформація по статистиці і щодо стадії розгляду справ, пов’язаних із журналістами.

14 січня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення"» за основу та в цілому.

17 березня 2020 року Офіс генерального прокурора створив робочу групу, яка займається опрацюванням та узагальненням інформації щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим проти журналістів.Читайте також

Фото: Офіс генерального прокурора / Facebook

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1212
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду