18:44
Четвер, 21 Жовтня 2010

НТКУ і Euronews підписали угоду про створення україномовної версії Euronews

9 837
НТКУ і Euronews підписали угоду про створення україномовної версії Euronews

21 жовтня у Парижі генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф і голова виконавчої ради Euronews Філіп Кайла підписали угоду про виробництво міжнародного сервісу Euronews українською мовою. Також віце - прем'єр України Борис Колесніков та генеральний директор виконавчої ради Euronews Майкл Пітерс підписали Меморандум про співпрацю між Україною та Euronews. Про це повідомляє прес-служба НТКУ.

 

Запуск україномовної версії Euronews запланований на 2011 рік. Редакція україномовної версії буде знаходитися у штаб-квартирі телеканалу у Ліоні (Франція), крім цього Euronews делегує своїх представників для роботи в Україні.

 

Мовлення Euronews складається з прямих включень та сюжетів про суспільно-політичні, економічні, культурні події в Європі, діяльність європейських органів влади, розвиток науки, соціальні проблеми населення європейських країн. Цілодобове мовлення Euronews є однаковим в усьому світі, однак за умови ідентичного відеоряду текст кожної з десяти мовних версій є оригінальним. 

Завдяки підписанню угоди українська мова стане одинадцятою мовою мовлення телеканалу Euronews, а українські телеглядачі отримають цілодобовий інформаційний канал, орієнтований на висвітлення головних подій в Європі і світі, наголошують у прес-службі НТКУ.

 

«Сьогодні унікальний день, оскільки ми робимо крок до подальшого зростання сім'ї Euronews одразу на 46 мільйонів осіб, які мешкають в одній з найбільших країн Європи - Україні. До сьогоднішнього дня ми йшли кілька років - на цьому шляху були купівля частки в 2006 році, запуск україномовної 15-хвилинної версії Euronews у 2009 році і нарешті - підписання сьогоднішньої угоди. В результаті європейська аудиторія отримала унікальну можливість дізнатися більше про сучасну Україну, а українці - знати більше про поточні події і основні тенденції у європейських країнах», - зазначив під час підписання угоди генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф.

 

Як писала ТК, на створення українського Euronews Кабмін виділяє 86,5 млн гривень, що мають бути перерозподілені з бюджетної програми, призначеної на субвенцію київському бюджету на виплати допомоги дітям та інвалідам. При цьому віце-прем'єр-міністр Борис Колесников заявив, що перерозподіл бюджетних коштів на створення української версії Euronews відбувся за рахунок або вже виконаних зобов'язань, або за рахунок тих, які з технічних причин неможна виконати цього року.

 

Довідка:

Euronews засновано в 1993 році. Мовлення відбувається десятьма мовами. Аудиторія каналу складає близько 300 мільйонів глядачів в 151 країні світу. У лютому 2006 року Перший національний придбав 1% акцій, а у 2009 році між НТКУ та Euronews було підписано договір про вихід в ефір Першого національного 15-хвилинних випусків новин.

 

«Детектор медіа»

Читайте також
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9837
Переглядів
Коментарі
респект
17:20 / 24 Жовтня 2010
Бенкендорф прийняв сміливе рішення і зробив неможливе - переконав у цьому владу. Все це нелегко. Тепер Україну побачить не тільки в європейських новинах, а й інших форматах - міжнародних телемостах, прямих ефірах з світовими лідерами, науково-популярних, молодіжних, мистецьких... Це добре підтягне рівень власного продукту. Бажаю євроможливості адаптувати в новий образ українського телеканалу - представляти цікаву, сучасну Україну!
Leporello
19:55 / 23 Жовтня 2010
Вот и прорвались на Евровидение, а кто то говорил что ничего не будет...Все потихоньку выходит,и даже очень неплохо.
Ливерный
09:08 / 23 Жовтня 2010
такого подъема рейтинга 1го не делал никто еще.Это Победа.Чистая.
гугл
01:32 / 23 Жовтня 2010
"Париж", как-то очень смахивает на то, что ты на самом деле не в штаб-квартире Евроньюз, а в киевском карандаше. А может даже в приемной самого господина Бенкендорфа. .....очень сладко поешь)))
А
21:39 / 22 Жовтня 2010
Молодцы !
Париж
21:37 / 22 Жовтня 2010
Это настоящее,грандиозное событие,которое навсегда войдет в нашу историю.Переоценить это трудно.Теперь мы будем одни из 11ти,на чьем языке будет вещать Евроньюс.Это огромный шаг в Европу и очень,очень большой вклад в открытие Европы для нас и нас для Европы.С Победой вас,ребята с Первого!
Осип
11:55 / 22 Жовтня 2010
Ребята, хорош зубоскалить. Сделано полезное дело. Это же не только трансляция Евроньюз по-украински, и но и собкоры Евроньюз в Украине. Т.е. в новостях Евроньюз будут постоянно вести из Украины. Страна "появится" в сознании зрителей многих стран Европы. Это важно.
!
01:51 / 22 Жовтня 2010
Які діти, які інваліди? .... Бригада з відмиття й освоєння державних коштів будує нову Україну.
новости
01:46 / 22 Жовтня 2010
Ну вот! Снова "дети и инвалиды подождут". Хорошо еще, что хоть просто не доплатят, а не как в 2004м, когда очки спиз...ли у бедных стариков. СРАМОТА! Хотя - да, Евроньюзу эти деньги КАНЕШНА нужнее.
Веддаарди
00:33 / 22 Жовтня 2010
Ну... не большой шаг. Всё-таки одним из 10 языков, на которых ведётся вещание, является русский. Так что не "никто до этого не делал", а наконец-то повторили то, что Россия уже давно сделала.
Азазель
21:56 / 21 Жовтня 2010
Молодцы ребята! Никто до этого не делал такого!Теперь Украина стала еще на один большой шаг ближе к Европе.
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду