Нацрада зареєструвала провайдера Viasat, 20 видань «Бурда-Україна» та відмовила в реєстрації «Голосу України»

Нацрада зареєструвала провайдера Viasat, 20 видань «Бурда-Україна» та відмовила в реєстрації «Голосу України»

28 Березня 2024
1802
28 Березня 2024
16:30

Нацрада зареєструвала провайдера Viasat, 20 видань «Бурда-Україна» та відмовила в реєстрації «Голосу України»

1802
Нині останнє засідання, на якому друковані медіа могли зареєструватись безкоштовно.
Нацрада зареєструвала провайдера Viasat, 20 видань «Бурда-Україна» та відмовила в реєстрації «Голосу України»
Нацрада зареєструвала провайдера Viasat, 20 видань «Бурда-Україна» та відмовила в реєстрації «Голосу України»

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала 9 онлайн-медіа, 171 друковане медіа,  чотири провайдери та два лінійних канали. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 28 березня.

Нині останнє засідання, на якому друковані медіа могли зареєструватись безкоштовно. Як уже повідомляв «Детектор медіа», у профільному законі «Про медіа» був передбачений річний термін для друкованих медіа, інформаційних агентств і провайдерів, які раніше працювали на підставі ліцензій і свідоцтв, щоб зареєструватися в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. Після 31 березня 2024-го для цих медіа реєстрація стане платною.

Як повідомляє сайт регулятора, нині зареєструвалось 171 видання. Серед них: 84 журнали, 73 газети, 7 збірників, 4 наукові збірники, 2 наукові журнали, 1 науковий, медичний, екологічний журнал. Територія розповсюдження зареєстрованих журналів, збірників — Україна (30 видань — 31%), а також Україна та зарубіжжя (68 видань — 69%).

20 видань (11 газет і 9 журналів) внесло до Реєстру дочірнє підприємство зі 100% іноземною інвестицією «Бурда-Україна», м. Київ. Усі видання поширюються тільки в Україні. Публікуються українською, російською, англійською, німецькою мовами.

Найбільшу кількість великих друкованих періодичних видань — 21 (19 журналів, 1 науковий збірник, 1 науковий журнал) — вніс до Реєстру Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Мови публікації — українська, англійська, німецька, французька, польська, литовська, іспанська. П’ять видань (4 журнали, 1 збірник) зареєстрував Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. Три видання поширюються лише в Україні, два — в Україні та світі. Мови публікації — українська, англійська та інші офіційні мови Європейського Союзу.

По чотири видання (журнали, збірники) зареєстрували Буковинський державний медичний університет із Чернівців, Українська академія друкарства зі Львова, Кузнецова Л. В. із Черкас. Усі видання поширюються і в Україні, і в зарубіжжі. Мови друку — українська, англійська, польська, російська.

Серед зареєстрованих газет 8 поширюються в Україні та у світі, 20 — всеукраїнські, 27 — обласні, 16 — районні, 2 — міські. 10 українськомовних видань (8 обласних газет і 2 всеукраїнські журнали) зареєструвало ТОВ «Редакція газети «Молодий буковинець», м. Чернівці.

Громадянка Босенко М. М. із Запоріжжя внесла до Реєстру 8 газет українською та російською мовами, які розповсюджуються в Україні та світі.

Регулятор відмовив Державному підприємству «Редакція газети «Голос України» зі столиці в реєстрації суб’єкта у сфері друкованих медіа, оскільки засновником газети є орган державної влади. А це збороняє друга частина статті 15 Закону України «Про медіа».

П’ять ресурсів з однаковою назвою «RizniNews» подало черкаське ТОВ «Інформаційне агентство «РН» (сторінки в соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram, TikTok; канал у Youtube). Сайти «Новинарня» і PMG.ua зареєстрували громадська організація «Нова громадянська ініціатива» з Києва і ТОВ «Редакція газети «Панорама» із Закарпатської області.

Львівське ТОВ «Видавничий Дім «Високий Замок» заявило про портал новин із таким самим ім’ям — «Високий Замок».

А Інститут соціології Національної академії наук України зареєстрував електронне наукове періодичне видання (журнал) «Соціологія: теорія, методи, маркетинг»/«Sociology: theory, methods, marketing».

Як лінійний канал регулятор зареєстрував ТОВ «УНІАН ТБ». ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «Екта-Бровари» з Броварів скасував реєстрацію у сфері медіа як провайдер та зареєструвався як лінійний канал.

А телеканали групи «Інтер»: «Інтер+», К2 та Zoom, — змінили технологію мовлення на ОТТ/IPTV.

Нацрада зареєструвала супутниковий оператор Viasat (ТОВ «Віжн ТБ»), який є партнерським проєктом групи «1+1 медіа».

Окрім цього реєстрацію отримали такі провайдери:

  • ТОВ «Телерадіокомпанія «Майбуття» — у Сумах;
  • ПП «Он лайн» — у Коростені Житомирської області.

Нагадаємо, на попередньому засіданні, 21 березня, Нацрада зареєструвала дві сотні друкованих видань, канал «Ми — Україна+», «Фокус» тощо.

Скриншот відео: Національна рада / ютуб

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1802
Читайте також
02.04.2024 10:35
Роман Мельник
«Детектор медіа»
1 165
07.03.2024 20:52
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 270
29.02.2024 15:22
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 310
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду