«Ланет» хоче змінити позивні вимоги у справі проти медіагруп

«Ланет» хоче змінити позивні вимоги у справі проти медіагруп

2 Серпня 2021
3307
2 Серпня 2021
13:31

«Ланет» хоче змінити позивні вимоги у справі проти медіагруп

3307
Провайдер вимагатиме компенсацію збитків у сумі до 50 мільйонів гривень.
«Ланет» хоче змінити позивні вимоги у справі проти медіагруп
«Ланет» хоче змінити позивні вимоги у справі проти медіагруп

У понеділок, 2 серпня, Господарський суд міста Києва почав розглядати позов провайдера «Мережа Ланет» до чотирьох медіагруп про дострокове розірвання договорів.

Як розказав у коментарі «Детектору медіа», адвокат провайдера Сергій Дешунін, під час підготовчого засідання «Ланет» заявив про намір змінити позовні вимоги.

«Ми спершу заявили позов щодо тих пунктів договорів, за якими медіагрупи можуть розірвати договір з провайдером не мотивовано. Ми звернулось до суду у той час, коли договори ще діяли, оскільки сподівались, що рішення про забезпечення позову буде на нашу користь, і що суд зупинить розірвання. І тоді такі позивні вимоги були осмислені. Але зараз договори вже розірвані, і наші позивні вимоги втрачають свій сенс. Тому ми  будемо їх змінювати», – сказав він.

Провайдер має намір заявити клопотання про зміну позовних вимог. У разі, якщо суд вирішить, що процедурно такі дії передбачають подачу нового позову, то «Ланет» подаватиме його.

Тепер провайдер, за словами Сергія, не лише проситиме суд визнати незаконним розрив договорів, а й вимагатиме відшкодування збитків. Кількість збитків та відключень «Ланет» зараз рахує. Наразі є інформація за червень, також компанія систематизує дані за липень, і робить прогноз щодо очікуваних збитків за рік.

«За нашими оцінками сума позову буде до 50 мільйонів гривень. Зараз на місяць ми втрачаємо близько 5 мільйонів, тобто з травня (коли були розірвані договори - ДМ) до кінця року орієнтовна сума втрат більше 40 мільйонів», – зазначив Сергій Дешунін, – «Відключення почались з другої половини травня. Деякі абоненти переходять з пакетів телебачення на пакети інтернету. Коли ми бачимо, що абоненти пакетів телебачення припиняють платити, то ми розуміємо, що це користувач припинив співпрацю через відімкнення популярних каналів. За нашими оцінками це будуть тисячі, а той десятки тисяч абонентів»

Під час засідання представник «Ланету» просив суд перенести розгляд справи у зв’язку з намірами подати заяву про заміну предмету позову.

«Суддя висловила свою точку зору, що швидше за все нам доведеться подавати новий позов», – додав він. За його словами участь у засіданні взяти представники усіх чотирьох медіагруп.

Розгляд справи суддя переніс на 10 серпня.

Історія конфлікту 

У березні 2021 року StarLightMedia та «Медіа Група Україна» анонсували розірвання угоди з провайдером «Мережа Ланет», не вказуючи причини припинення співпраці. За інформацією джерел «Детектора медіа», невдоволення медіагруп викликала акція «Ланету» «Лютий GIG». За 33 гривні на місяць нові абоненти до кінця весни можуть користуватися послугами інтернету та мати доступ до понад 150 онлайн-телеканалів у сервісі «Ланет.TV».

Однак ще восени 2020 року медіагрупи встановили рівень інфляції на 2021 рік для провайдерів 30% і висунули вимогу щодо зростання вартості найдешевшого пакету для абонентів до 99 гривень.

Також «1+1 медіа» та «Інтер медіа груп» надіслали повідомлення провайдеру «Мережа Ланет» про бажання достроково розірвати договір. Тоді власник «Ланет» Віктор Мазур заявив, що компанія може змінити свою бізнес-модель через конфлікт з медіагрупами.

Інтернет асоціація України вбачає у діях медіагруп ознаки картельної змови та звернулась з цього приводу до влади.

19 квітня «1+1 медіа» повідомила, що готова прийняти пропозицію «Мережі Ланет» щодо укладення окремого ліцензійного договору про надання невиключних суміжних прав на розповсюдження телеканалів групи у місті Сєвєродонецьк з 19 травня 2021 року. 

Однак провайдер «Мережа Ланет» заявив, що не готовий підписувати нову угоду зі «1+1 медіа» на тих умовах, які зараз оскаржуються у суді.

30 квітня 2021 року власник «Мережа Ланет» Віктор Мазур у коментарі «Детектор Медіа» повідомив, що «відкликав свою угоду щодо Сєвєродонецька з «1+1».

За його словами, контракт по Сєвєродонецьку на старих умовах провайдер не буде укладати, угоду з «1+1» він відкликав, бо її направлення було технічною помилкою співробітниці. У відповідь «1+1 медіа» заявила, що не збирається відкликати договір з «Ланет» щодо Сєвєродонецька.

Ілюстрація: «Мережа Ланет»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3307
Читайте також
20.05.2021 13:31
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
9 326
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Евгения
1048 дн. тому
Ланет плохой провайдер, карма в действии. Ничего эти суды им не дадут и много людей прекратит пользоваться их услугами. До сих пор моню ответ техподдержки о том что проблемы не у них и все дело в моем роутере. Проблемы пропали когда сменила провайдера...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду