«Ланет» готує позов проти АМКУ через відмову ухвалити рішення у конфлікті з медіагрупами

«Ланет» готує позов проти АМКУ через відмову ухвалити рішення у конфлікті з медіагрупами

30 Липня 2021
3509
30 Липня 2021
11:51

«Ланет» готує позов проти АМКУ через відмову ухвалити рішення у конфлікті з медіагрупами

3509
Провайдер вже оголосив, що буде подавати лист до держоргану на роз’яснення і «готується позиватися в суді до АМКУ».
«Ланет» готує позов проти АМКУ через відмову ухвалити рішення у конфлікті з медіагрупами
«Ланет» готує позов проти АМКУ через відмову ухвалити рішення у конфлікті з медіагрупами

Антимонопольний комітет України розглянув звернення мережі «Ланет» щодо «наявності потенційної картельної змови» на медіаринку в межах конфлікту провайдера з медіагрупами, але відмовився ухвалити рішення по суті. Власник «Ланет» Віктор Мазур у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що провайдер готує позов до АМКУ.

У зверненні провайдера до АМКУ йшлося про чотири медіагрупи: StarLightMedia, «Медіа Група Україна», 1+1 media і Inter Media Group. Зокрема, «Ланет» просив АМКУ визначитись, чи не буде вважатися картельною змовою, якщо він разом з іншими провайдерами встановлюватимуть ціни на телевізійні пакети для споживачів на рівні не меншому, ніж диктують українські медіагрупи – 99 грн з абонента.

29 липня АМКУ розглянув звернення «Ланету», але відмовився ухвалити рішення по суті.

«Наданої заявником інформації недостатньо для надання Комітетом висновку щодо відповідності заявлених дій ТОВ «Мережа Ланет» положенням статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції… До заяви доцільно додавати наявні у суб’єкта господарювання документи та інші матеріали, що підтверджують викладені у заяві обставини, зокрема документальне підтвердження правдивості, повноти та точності інформації», – говориться у рішенні АМКУ.

У квітні «Ланет» вже звертався до АМКУ з вимогою розглянути «зловживання медіагрупами монопольним становищем». Тоді АМКУ відмовився розглядати скаргу провайдера через «недоведення ознак порушення в діях медіагруп».

Власник «Ланет» Віктор Мазур зазначив «Детектору медіа», що провайдер готує позов по відмові саме за першою заявою.

«Зараз чекаємо на саме рішення АМКУ, після цього будемо подавати ще один лист на роз’яснення і готуємось позиватися в суді до АМКУ по відмові за першою заявою...», – зазначив Мазур.  

«Детектор медіа» звернувся по коментар до АМКУ з приводу заяви мережі  «Ланет».

Додамо, що 2 серпня 2021 року Господарський суд Києва почне розглядати об'єднану справу провайдера «Ланет» проти медіагруп.

Історія конфлікту 

У березні 2021 року StarLightMedia та «Медіа Група Україна» анонсували розірвання угоди з провайдером «Мережа Ланет», не вказуючи причини припинення співпраці. За інформацією джерел «Детектора медіа», невдоволення медіагруп викликала акція «Ланету» «Лютий GIG». За 33 гривні на місяць нові абоненти до кінця весни можуть користуватися послугами інтернету та мати доступ до понад 150 онлайн-телеканалів у сервісі «Ланет.TV».

Однак ще восени 2020 року медіагрупи встановили рівень інфляції на 2021 рік для провайдерів 30% і висунули вимогу щодо зростання вартості найдешевшого пакету для абонентів до 99 гривень.

Також «1+1 медіа» та «Інтер медіа груп» надіслали повідомлення провайдеру «Мережа Ланет» про бажання достроково розірвати договір. Тоді власник «Ланет» Віктор Мазур заявив, що компанія може змінити свою бізнес-модель через конфлікт з медіагрупами.

Інтернет асоціація України вбачає у діях медіагруп ознаки картельної змови та звернулась з цього приводу до влади.

19 квітня «1+1 медіа» повідомила, що готова прийняти пропозицію «Мережі Ланет» щодо укладення окремого ліцензійного договору про надання невиключних суміжних прав на розповсюдження телеканалів групи у місті Сєвєродонецьк з 19 травня 2021 року. 

Однак провайдер «Мережа Ланет» заявив, що не готовий підписувати нову угоду зі «1+1 медіа» на тих умовах, які зараз оскаржуються у суді.

30 квітня 2021 року власник «Мережа Ланет» Віктор Мазур у коментарі «Детектор Медіа» повідомив, що «відкликав свою угоду щодо Сєвєродонецька з «1+1».

За його словами, контракт по Сєвєродонецьку на старих умовах провайдер не буде укладати, угоду з «1+1» він відкликав, бо її направлення було технічною помилкою співробітниці. У відповідь «1+1 медіа» заявила, що не збирається відкликати договір з «Ланет» щодо Сєвєродонецька

Фото: waferboard/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3509
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду