Фіала розповів, чому вирішив купити «Українську правду»

Фіала розповів, чому вирішив купити «Українську правду»

16 Червня 2021
2086
16 Червня 2021
11:03

Фіала розповів, чому вирішив купити «Українську правду»

2086
Гендиректор Dragon Capital також повідомив, що протягом останніх п'яти років компанія хотіла купити новинний канал, однак від цієї ідеї відмовилися.
Фіала розповів, чому вирішив купити «Українську правду»
Фіала розповів, чому вирішив купити «Українську правду»

Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала сказав у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske, що вирішив купити видання «Українську правду», щоб воно «не потрапило в погані руки».

Томаш Фіала розповів, що вже колишня власниця УП Олена Притула сама звернулася до Dragon Capital. За його словами, Віктор Медведчук активно купував телеканали, коли Притула вирішила знайти для видання нового власника.

«Вона звернулася до нас. Я переймався, щоб ми не відмовилися від цього, щоб "Українська правда" не потрапила в погані руки», – сказав Фіала та додав, що не хотів повторення ситуації 2013 року, коли бізнесмен Олександр Курченко скуповував ЗМІ.

Фіала зазначив, що Dragon Capital може допомогти «Українській правді» з технічними моментами – зокрема, зі швидкістю завантаження сайту, з дизайном, продажом реклами.

Ще однією причиною він назвав те, що видання НВ стало прибутковим. За його словами, ці гроші реінвестують у технології тощо. «НВ дивіденди не платить і платити не буде. Ми розглядаємо ці інвестиції як довгострокові. Ці кошти, які заробляються, будуть реінвестовані в розширення, нові напрямки й у покращення якості», – уточнив Фіала.

Гендиректор Dragon Capital також повідомив, що протягом останніх п'яти років компанія хотіла купити новинний канал, однак від цієї ідеї відмовилися, бо аудиторія телебачення скорочується.

Крім того, Фіала додав, що почали ходити чутки про підготовку угод щодо інших великих телевізійних холдингів – нібито вони можуть потрапити в руки людей, яких фінансує РФ. «Я трохи переймався. Мені не хотілось допустити такої ситуації і в інтернет-медіа, у яких ми бачимо величезну перспективу», – пояснив він.

Нагадаємо, 26 травня 2021 року генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала став власником «Української правди». Він отримав 100% корпоративних прав на видання. Фіала уклав з редакторкою-засновницею «Української правди» Оленою Притулою угоду, за якою усі активи УП переходять до групи компаній Dragon Capital. Притула й надалі виконуватиме роль редакторки-засновниці. 

Головна редакторка УП Севгіль Мусаєва та Фіала того ж дня підписали редакційну угоду. Сторони домовилися, що редакційна політика видання та підходи до роботи залишаться без змін. Редакція НВ продовжить свою роботу незалежно від редакції «Української правди». Редакторка-засновниця «Української правди» Олена Притула вважає, що продаж видання Томашу Фіалі лише посилить потенціал редакції.

Згідно з реєстром, станом на 27 травня 2021 року, Томаш Фіала є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «УП МЕДІА» зі статутним капіталом 62,91 млн грн.  Олені Притулі належить 95% ТОВ «Інтернет Медіа» (виручка в 2019 році - 11,76 млн грн, чистий прибуток – 6,29 млн грн), власником ще 5% акцій виступає Олексій Спірін.

Виручка  ПП «Українська правда» в 2019 році зросла на 19,7% – до 3,37 млн грн, чистий прибуток становив 0,3 млн грн порівняно з чистим збитком 0,08 млн грн роком раніше. Дані за 2020 рік поки відсутні. Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила, що станом на сьогодні видання отримало 1,5 мільйони гривень читацьких внесків. 19 травня 2020 року видання запустило «гарячу лінію» Pravda.SOS для всіх, хто потребує допомоги або може її надати. Детальніше про платформу читайте тут. 18 червня 2020 року «Українська правда» запустила «Клуб читачів УП». 1 жовтня спільнота «Клуб читачів "Української правди"»  запустила платформу Толока та Кіноклуб УП. У березні 2021 року УП запустило онлайн-магазин брендованих товарів UP Shop.

Інвестиційній компанії Dragon Capital належать журнал, сайт і «Радіо НВ». Генеральний директор компанії – Томаш Фіала. Він інвестував у НВ понад 10 мільйонів доларів. 11 січня 2021 року Dragon Capital через фонд прямих інвестицій Dragon Capital New Ukraine Fund LP завершила купівлю контрольного пакету акцій компанії Treeum, яка володіє виданнями «Мінфін» та Finance.ua.

Зазначимо, що сумарна аудиторія НВ і УП перевищує показники інших онлайн-ресурсів і більшості телеканалів. Обидва видання мають високі показники дотримання журналістських стандартів від Інституту масової інформації. Сумарно місячний обсяг трафіку новинних ресурсів Dragon Capital разом з УП - від 56,85 до 75,5 млн заходів (дані SimilarWeb і Google Analytics різняться).

Фото: стопкадр 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2086
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду