Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року

Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року

3 Червня 2019
30220
3 Червня 2019
13:15

Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року

30220
Медіагрупи планують завершити перехід до кодування сигнал своїх каналів на супутнику до 20 січня 2020 року. Маятникові відключення сигналів основних каналів медіагруп розпочнуться 4 листопада 2019 року.
Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року
Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року

Такі дати озвучив виконавчий директор, керівник напрямку платного телебачення групи «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук на конференції «Дні електронних комунікацій» (ДЕК). Під час заходів ДЕК представники інших медіагруп (StarLightMedia, «Медіа Група Україна», «Інтер медіа груп») також обговорювали процес кодування в контексті цих дат.

За словами пана Пахольчука, в останній тиждень травня було погоджено та вже підписано контракти на кодування транспортного супутникового сигналу «Зеонбуду» із чотирма медіагрупами. Саме кодування транспортного супутникового сигналу «Зеонбуду» заплановано на вересень 2019 року. За допомогою супутника провайдер цифрового ефірного телебачення «Зеонбуд» доставляє сигнал телеканалів від своєї головної станції в Києві до передавачів у регіонах.

На червень 2019 року заплановано замовлення понад 600 тис. чіпсетів і тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу абонентами. А на липень 2019 року медіагрупи мають сформувати альтернативний супутниковий сигнал для B2B-сегменту (тобто для прийому провайдерами), цей сигнал уже у 2020 році має бути в стандарті MPEG4, DVB-S2.

25 серпня 2019 року має стартувати інформаційна кампанія про кодування. Її завдання – інформувати населення про різні типи технологій перегляду ТБ та залучити максимальну кількість абонентів до переходу в платні технології.

4 листопада 2019 року, за планом, розпочнуться маятникові відключення сигналів основних каналів медіагруп, а фінал кодування призначено на 20 січня 2020 року.

За словами Ярослава Пахольчука, індустрія вже інвестувала в кодування на супутнику понад $7,5 млн, зокрема $2,5 млн інвестували медіагрупи, а ще $5 млн – оператори і постачальники обладнання. Станом на травень 2019 року було завезено 110 тис. тюнерів для декодування сигналу телеканалів.

Раніше українські канали на супутнику планували закодуватися в другому кварталі 2019 року. У грудні 2018 року група «1+1 медіа» розпочала двотижневу кампанію з інформування глядачів про майбутнє кодування супутникового сигналу телеканалів. Також у грудні 2018 року до України було доставлено першу партію тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу. Поставку 45 тисяч сет-топ-боксів здійснили медіагрупа «1+1 медіа» разом з імпортером і виробником телевізійного приймального обладнання Strong.

У січні 2019 року генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко повідомив, що фінальна дата кодування українських телеканалів на супутнику може бути трохи зміщена в часі відносно попередніх планів зробити це в травні 2019 року. Наприкінці січня 2019 року медіагрупа StarLightMedia повідомила, що планує перейти до кодування своїх каналів на супутнику до кінця 2019 року.

Нагадаємо, влітку 2017 року стало відомо про плани українських медіагруп закодувати свій сигнал на супутнику в першому півріччі 2018 року.

На початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мали кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу.

Однак згодом регулятор змінив позицію. У січні 2018 року Нацрада дозволила телеканалам СТБ і ICTV закодувати супутниковий сигнал і переоформила їхні ліцензії. У квітні 2018 року Нацрада дозволила восьми телеканалам групи Inter Media Group закодувати свій супутниковий сигнал.

У лютому 2018 року плани кодування телеканалів на супутнику перенесли на осінь 2018 року.

У березні група «1+1 медіа» першою з медіагруп підписала угоду на постачання в Україну супутникових телевізійних приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу. Для кодування медіагрупи планують використовувати систему умовного доступу Verimatrix.

Улітку 2018 року стало відомо про перенесення дати початку кодування телеканалів на супутнику у зв’язку із запланованим на серпень-вересень 2018 року вимкненням аналогового ефірного сигналу. Орієнтовно кодування заплановано на травень 2019 року.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення (уже відбулося).

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30220
Читайте також
Коментарі
17
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Роман
1647 дн. тому
Нехай самі свою рекламу дивляться
Анастасія
1654 дн. тому
Ну ви охриніли вже зовсім.
Сергій Сенько
1695 дн. тому
Це просто ідіотизм! Платити за що вибачте,за суцільну рекламу?! Вдавіться жиди прокляті!!! Ні за що не буду платити за це лайно. Якщо платно - то без реклами! А так дивіться самі.
Серж
1702 дн. тому
Переходимо на російські телеканали,отже вам і вихід.
misya
1702 дн. тому
отак ми боремось з украінізацією населення.хай укри дивляться тільки російські канали
vova
1719 дн. тому
Алігархи мають канали а утримувати мусе народ в більшості пенсіонери з мінімальною зарплатою. З усіх користувачів супутникових антен перейдутна платну основу лише 10-15 відсоткув, інші куплят Т-2 і смарт тв. Багато хто перлаштує антени на російскі супутники. А які будуть збитки мати українскі виробники обладнання.
Ольга
1719 дн. тому
Навіщо краща якість на ТВ ? Якщо хтось хоче кращу якість для фільма він зайде і подивиться в Інтернеті, а телебачення і так норм. Я не розумію. Навіщо просто навіщо це робити. Хтось має гроші заплатити, а хтось ні. Чи ви такі розумні там подуріли чи вам грошей мало. Так всі хвилюються за народ, срати ви на всіх хотіли вам гроші подавай. Спочатку запитайте чи хочуть люди платити за кращу якість чи взагалі вона потрібна на телебаченні!!!! Зараз закодуєте канали і тупо більшість людей почне дивитися російські канали і різко народ України стане поганий бо за українські канали не платить. Ідіоти нічого більше не скажеш. У нас з чоловіком кабельне а в наших батьків супутник, і вони вже висловились на рахунок кодованого ТВ, що ніхто ні копійки не заплатить. Але що говорити, як цього мало і ніхто не почую.....
Юрій
1727 дн. тому
я інвалід 2 групи живу в селі єдина розрада це телевізор бо інтернет в телефоні слабенько тягне так от пенсія 1534 більша половини це покупка медикаментів решта це копійки і ще буде потрібно платити за телебачення курва коли ви суки вже вдавитись випустіть таблетки щоб купити і здохнути зразу сволочі
оксана
1730 дн. тому
от уроди понажиратися не можуть , досить таку фігню показують по своїх каналах, так ще й плати за це.
Іра
1731 дн. тому
Самі платіть за своі канала!Достали тягнути гроші з людей!Не буду ні за що платити і думаю таких багато які не будуть платити!
микола
1735 дн. тому
Дурні безмозглі. За державу прикро. Росія зможе промивку мізків робити без проблем.Я принципово перестану дивитись ваші тупі канали.Буду дивитись російські... Слава Украіні!!! 1
Микола
1736 дн. тому
Засуньте собі свої канали знаєте куди(в жопу). Мало вам що заробляєте на рекламі що займає майже половину ефірного часу так хочете щоб ми вам ще й платили за неї. А ху-ху ні ха-хо? Будем дивитися москальські,польські, мадярські,білоруські а ви, панове,збирайте свої сімейки сідайте перед телевізорами і дивіться свої канали. Уроди ненажерливі.
Штифан Бандера
1736 дн. тому
Не буду я вам платити олігархи кляті .і думаю 80- 90% платити не будуть .перейдемо Т2 .інтернет.і всеодно на супутнику залишиться купа безкоштовних каналів .дивіться свої наполовину з рекламою канали ..САМІ.... подавіться
Вася
1737 дн. тому
Коли ж уже ви понаїдаєтесь ? Одна реклама , тупі шоу і такі ж серіали за що тут платити
Наталія
1745 дн. тому
Ну добре, українські канали будуть платними, а як же ж російські по супутнику? Ну тепер зомбі значно побільшає... Шкода, що жажда до грошви переважає здоровий глузд і переживання за майбутнє своєї країни..
"Щаслива" володарка супутникового тб
1746 дн. тому
Я не збираюся платити такі кошти і думаю я не одна така. Будете самі дивитися свої канали і подивимося, хто від цього виграє. А фільми я можу і в інтернеті подивитися, без довжелезної реклами, протягом якої можна і в магазин збігати і обід приготувати
Вадим
1864 дн. тому
Як завжди, замість того щоб робити свій сервіс кращим, наповнювати ефір якісним контентом, а не бездарною дешевою рекламою цілодобово!.. Вони зроблять на тюнерах і люди за це ще повинні платити? Та на цих каналах у вихідні дні немає ж чого й подивитись, просто сум бере...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду