Президента просять заборонити каналам кодувати свій сигнал на супутнику

Президента просять заборонити каналам кодувати свій сигнал на супутнику

9 Січня 2019
3878
9 Січня 2019
13:55

Президента просять заборонити каналам кодувати свій сигнал на супутнику

3878
На сайті Президента України зареєстрована петиція про заборону великим медіагрупам України кодувати сигнал своїх супутникових телеканалів.
Президента просять заборонити каналам кодувати свій сигнал на супутнику
Президента просять заборонити каналам кодувати свій сигнал на супутнику

Петицію зареєстрував 18 грудня 2018 року громадянин Юрій Жолобов.

Автор петиції вважає, що кодування на супутнику загрожує інформаційній безпеці, оскільки велика кількість громадян в Україні та закордоном дивляться українські телеканали через супутник, це також стосується й більшості громадян на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей.

«Вважаємо, що рішення великих медіагруп України закодувати сигнал своїх телеканалів у супутниковому мовленні загрожує інформаційній безпеці України, приведе до ізоляції громадян України від українського телебачення як на території України, так і на окупованих територіях та за кордоном України, а також приведе до того, що українці дивитимуться супутникові канали країни-агресора», - йдеться у петиції.

Зараз петиція набрала 118 голосів (з 25 000 необхідних). До кінця збору підписів залишилось 69 днів.

Генеральний директор  «1+1 медіа» Олександр Ткаченко в інтерв’ю «Ліга.Бізнес» назвав цю петицію як один з чинників, який може вплинути на відкладення кодування каналів його групи на супутнику: «На цей процес впливають як внутрішні, так і зовнішні фактори, які не залежать від медіагруп. Нещодавно на сайті президента зявилася петиція про заборону великим медіагрупам кодувати сигнал своїх супутникових телеканалів. Також є фактор виборів. Ну і в SLM (StarLightMedia. – ДМ) відбувалися внутрішні зміни, а в цьому процесі дуже важливі часові параметри. Через ці зміни трохи відклалися деякі рішення».

За останніми даними, українські канали на супутнику планували закодуватися в другому кварталі 2019 року. У грудні 2018 року група «1+1 медіа» розпочала двотижневу кампанію з інформування глядачів про майбутнє кодування супутникового сигналу телеканалів. Також у грудні 2018 року до України було доставлено першу партію тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу. Поставку 45 тисяч сет-топ-боксів здійснили медіагрупа «1+1 медіа» разом з імпортером і виробником телевізійного приймального обладнання Strong.

Нагадаємо, влітку 2017 року стало відомо про плани українських медіагруп закодувати свій сигнал на супутнику в першому півріччі 2018 року.

На початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мали кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу.

Однак згодом регулятор змінив позицію. У січні 2018 року Нацрада дозволила телеканалам СТБ і ICTV закодувати супутниковий сигнал і переоформила їхні ліцензії. У квітні 2018 року Нацрада дозволила восьми телеканалам групи Inter Media Group закодувати свій супутниковий сигнал.

У лютому 2018 року плани кодування телеканалів на супутнику перенесли на осінь 2018 року.

У березні група «1+1 медіа» першою з медіагруп підписала угоду на постачання в Україну супутникових телевізійних приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу. Для кодування медіагрупи планують використовувати систему умовного доступу Verimatrix.

Улітку 2018 року стало відомо про перенесення дати початку кодування телеканалів на супутнику у зв’язку із запланованим на серпень-вересень 2018 року вимкненням аналогового ефірного сигналу. Орієнтовно кодування заплановано на травень 2019 року.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення (уже відбулося).

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3878
Читайте також
01.02.2018 16:30
Галина Петренко
6 536
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду