Початок кодування телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ТБ – Пахольчук

Початок кодування телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ТБ – Пахольчук

1 Червня 2018
7948
1 Червня 2018
16:08

Початок кодування телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ТБ – Пахольчук

7948
Дата початку кодування українських телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ефірного телебачення. Якщо аналогове ефірне ТБ буде вимкнено 1 липня, тоді кодування на супутнику розпочнеться не восени, а пізніше.
Початок кодування телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ТБ – Пахольчук
Початок кодування телеканалів на супутнику залежить від дати вимкнення аналогового ТБ – Пахольчук

Про це повідомив виконавчий директор групи «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук 1 червня на конференції «Дні електронних комунікацій».

За попередніми даними, найбільші чотири медіагрупи (StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та Inter Media Group планують закодувати свої телеканали на супутнику восени 2018 року.

«На дату кодування вплине рішення щодо вимкнення аналогу. Якщо це відбудеться 1 липня – тоді дата кодування дещо зміститься. Як ми говорили раніше, ми не можемо закладати такий конфлікт – зміну одразу двох технологій», – пояснив пан Пахольчук.

Зі слів пана Пахольчука, у вересні до України має прибути перша партія супутникових телевізійних приймачів, які будуть розповсюджуватися платформами платного супутникового ТБ серед глядачів. Усі чотири медіагрупи («1+1 медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group) уже мають системи кодування, вони зробили авансові проплати, сказав він. У вересні має розпочатися інформаційна кампанія на телебаченні про початок кодування сигналу телеканалів на супутнику. «Як тільки підуть меседжі інформаційної кампанії – процес буде незворотним», – запевнив пан Пахольчук.

Також він повідомив, що медіагрупи погодили із «Зеонбудом» угоди на кодування транспортного супутникового сигналу оператора цифрового ефірного телебачення «Зеонбуду» (сигнал від головної станції в Києві до передавачів у регіонах «Зеонбуд» доставляє через супутник).

Нагадаємо, наприкінці серпня 2017 року виконавчий директор групи «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук в інтерв'ю «Детектору медіа» розповів, що між чотирма медіагрупами тривають перемовини про початок кодування супутникового сигналу своїх каналів у першому півріччі 2018 року.

У вересні 2017 року директор з розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна» Олексій Куракін заявив, що кодування на супутнику є важливим кроком, але воно принесе більше турбот, ніж доходів – принаймні, на початку. А генеральний директор компанії «Торсат» (входить у Inter Media Group) Денис Васянович повідомив, що Inter Media Group ще мала сумніви відносно того, чи потрібно їй кодувати супутниковий сигнал.

На початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мають кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу. Але, наприклад, у ліцензіях частини телеканалів уже був прописаний кодований супутниковий сигнал.

У грудні 2017 року голова Нацради Юрій Артеменко в коментарі «Детектору медіа» сказав, що не підтримує наміри найбільших медіагруп закодувати свій супутниковий сигнал у 2018 році та хоче провести фахову дискусію, зваживши всі переваги та ризику впровадження кодування. Юрій Артеменко обіцяв залучити до дискусії і депутатів, і експертне коло.

Але вже 11 січня 2018 року Нацрада без обговорення та без пояснень дозволила телеканалам СТБ і ICTV закодувати супутниковий сигнал і переоформила їхні ліцензії. Через три місяці, 12 квітня, Нацрада дозволила восьми телеканалам групи Inter Media Group закодувати свій супутниковий сигнал.

У лютому стало відомо, що кодування телеканалів на супутнику заплановано на осінь 2018 року. Деякі експерти припускають, що це станеться наприкінці 2018-го або на початку 2019 року.

У березні група «1+1 медіа» першою з медіагруп підписала угоду на постачання в Україну супутникових телевізійних приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу.

За даними державного оператора супутникового зв’язку «Укркосмос», буде сформовано пакет із 28 або 32 українських телеканалів, який буде розповсюджуватися через платформи платного супутникового ТБ Viasat (афілійована з групою «1+1 медіа») та XtraTV (належить «Медіа Групі Україна») з очікуваною вартістю для кінцевого абонента 70 грн на місяць.

«Укркосмос» пропонує регіональним телеканалам разом із загальнонаціональними телеканалами закодувати свій сигнал на супутнику та зібратися в один пакет платного телебачення.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення.

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7948
Читайте також
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Марія
1806 дн. тому
Вони що там вже взагалі припухли? Вже і так ціни на все виросли,що на зарплату тяжко прожити самому,а ще і діти в людей є, то цього їм мало,ще й телебачення треба платним зробити...Я не здивуюсь якщо скоро прийдеться платити навіть за повітря яким ми дихаємо( причому воно засране всякими хімікатами з їхніх заводів).Кажуть що росіяни хирові люди,а себе ви бачили?Вічно тим бізнесменам мало,добре наживатися на простих людях?Людина цілий день пашуть на роботі,приходить додому і хоче трохи подивитись телевізор, то тепер ще і за це платити...Нехай буде, там мінімум 70грн.місяць, але якщо врахувати те,що за 24 год, людина подивиться телевізор 3-4 год,то якого х... вона має платити? За те що той довбаний телевізор майже цілий день виключений?
igor
1881 дн. тому
Я думаю, що усі вже зрозуміли чому зникло аналогове телебачення, хто в цьому зацікавлений. Не здивуюся якщо закодують і цифру. Знайте усі їх звати: Коломойський, Пінчук, Ахметов та Льовочкін з Фірташем-самі "бідні" олігархи в Україні, які і штовхають нас дивитися російську пропаганду бо москаль свої канали не закодує, а навпаки їх стає все більше. Тоді питання: чи бува Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не працює на країну агресорку і чи вже усе бабло олігархів "засвоїло"? Якщо без жартів то це питання №1 Національної безпеки. Моя мама була родом з Вінницької області Тульчинського району, до не давна, коли приїзджав у гості до баби то нашого національного радіо ні слуху ні духу- тільки радіо "Придністров'я" російської федерації. Задумайтесь що робите!
Sirka
1924 дн. тому
Перейду на російськи канали, якщо україна закриє канали переходити на т2 немає сенсу воно всеодно непокаує. Як робите то робіть щоб воно показувало а, не через сраку.
zw5782
2012 дн. тому
Дулю їм, платити не буду, переналаштую тарілку на російські супутники і котіться нафіг лісом. І інших агітуватиму за тещо б не платили, і платити не будуть, що знищете нас таких - тоді можете підтертися демократією і конституцією. Росія чогось не кодує головні канали - лиш ви курва, ніколи не нажретесь, всраку те кодування. От побачете з наступного року самі вмикатимете на пару тижнів всі канали бо ніхто їх не дивитиметься, а свої рейтинги тупо сфальсифікують.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду