detector.media
03.06.2019 13:15
Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року
Медіагрупи перенесли кодування каналів на супутнику на 20 січня 2020 року
Медіагрупи планують завершити перехід до кодування сигнал своїх каналів на супутнику до 20 січня 2020 року. Маятникові відключення сигналів основних каналів медіагруп розпочнуться 4 листопада 2019 року.

Такі дати озвучив виконавчий директор, керівник напрямку платного телебачення групи «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук на конференції «Дні електронних комунікацій» (ДЕК). Під час заходів ДЕК представники інших медіагруп (StarLightMedia, «Медіа Група Україна», «Інтер медіа груп») також обговорювали процес кодування в контексті цих дат.

За словами пана Пахольчука, в останній тиждень травня було погоджено та вже підписано контракти на кодування транспортного супутникового сигналу «Зеонбуду» із чотирма медіагрупами. Саме кодування транспортного супутникового сигналу «Зеонбуду» заплановано на вересень 2019 року. За допомогою супутника провайдер цифрового ефірного телебачення «Зеонбуд» доставляє сигнал телеканалів від своєї головної станції в Києві до передавачів у регіонах.

На червень 2019 року заплановано замовлення понад 600 тис. чіпсетів і тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу абонентами. А на липень 2019 року медіагрупи мають сформувати альтернативний супутниковий сигнал для B2B-сегменту (тобто для прийому провайдерами), цей сигнал уже у 2020 році має бути в стандарті MPEG4, DVB-S2.

25 серпня 2019 року має стартувати інформаційна кампанія про кодування. Її завдання – інформувати населення про різні типи технологій перегляду ТБ та залучити максимальну кількість абонентів до переходу в платні технології.

4 листопада 2019 року, за планом, розпочнуться маятникові відключення сигналів основних каналів медіагруп, а фінал кодування призначено на 20 січня 2020 року.

За словами Ярослава Пахольчука, індустрія вже інвестувала в кодування на супутнику понад $7,5 млн, зокрема $2,5 млн інвестували медіагрупи, а ще $5 млн – оператори і постачальники обладнання. Станом на травень 2019 року було завезено 110 тис. тюнерів для декодування сигналу телеканалів.

Раніше українські канали на супутнику планували закодуватися в другому кварталі 2019 року. У грудні 2018 року група «1+1 медіа» розпочала двотижневу кампанію з інформування глядачів про майбутнє кодування супутникового сигналу телеканалів. Також у грудні 2018 року до України було доставлено першу партію тюнерів для прийому закодованого супутникового сигналу. Поставку 45 тисяч сет-топ-боксів здійснили медіагрупа «1+1 медіа» разом з імпортером і виробником телевізійного приймального обладнання Strong.

У січні 2019 року генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко повідомив, що фінальна дата кодування українських телеканалів на супутнику може бути трохи зміщена в часі відносно попередніх планів зробити це в травні 2019 року. Наприкінці січня 2019 року медіагрупа StarLightMedia повідомила, що планує перейти до кодування своїх каналів на супутнику до кінця 2019 року.

Нагадаємо, влітку 2017 року стало відомо про плани українських медіагруп закодувати свій сигнал на супутнику в першому півріччі 2018 року.

На початку листопада 2017 року чотири найбільші українські медіагрупи досягли згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику орієнтовно в травні 2018 року. Однак виявилося, що сумніви щодо кодування мали кілька членів Нацради. Від позиції Нацради залежала можливість переоформлення супутникових ліцензій телеканалів, які передбачали відкритий спосіб розповсюдження сигналу.

Однак згодом регулятор змінив позицію. У січні 2018 року Нацрада дозволила телеканалам СТБ і ICTV закодувати супутниковий сигнал і переоформила їхні ліцензії. У квітні 2018 року Нацрада дозволила восьми телеканалам групи Inter Media Group закодувати свій супутниковий сигнал.

У лютому 2018 року плани кодування телеканалів на супутнику перенесли на осінь 2018 року.

У березні група «1+1 медіа» першою з медіагруп підписала угоду на постачання в Україну супутникових телевізійних приймачів, які потрібні для прийому закодованого супутникового сигналу. Для кодування медіагрупи планують використовувати систему умовного доступу Verimatrix.

Улітку 2018 року стало відомо про перенесення дати початку кодування телеканалів на супутнику у зв’язку із запланованим на серпень-вересень 2018 року вимкненням аналогового ефірного сигналу. Орієнтовно кодування заплановано на травень 2019 року.

Кодування є наріжним каменем у перемовинах медіагруп із кабельними провайдерами з приводу підвищення цін за контент. З 2017 року провайдери сплачують телеканалам роялті за ретрансляцію, і з 2018 року ціна зросла. У відповідь провайдери вимагають від телеканалів кодування на супутнику і в цифровому ефірі та вимкнення аналогового ефірного телебачення (уже відбулося).

Для глядачів супутникового телебачення кодування означатиме, що вони більше не матимуть безкоштовного доступу на супутнику до контенту таких каналів, як, наприклад, «1+1», СТБ, «Україна» та інших. Тобто якщо вони й далі хотітимуть дивитися ці канали, то муситимуть або підписатися на одного із супутникових платних провайдерів (Viasat або Xtra TV), або обрати інший спосіб телеперегляду (безкоштовне ефірне телебачення, підписка на платне кабельне ТБ, IPTV або OTT).

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY