Олександр Єфремов: Затія з законопроектом про наклеп наразі безперспективна

1 Жовтня 2012
7077
1 Жовтня 2012
15:33

Олександр Єфремов: Затія з законопроектом про наклеп наразі безперспективна

7077
Глава фракції Партії регіонів вважає, що голосувати за резонансний проект закону безглуздо, але він би за нього проголосував
Олександр Єфремов: Затія з законопроектом про наклеп наразі безперспективна

«Ми обговоримо питання про наклеп на засіданні фракції, але ми розуміємо, що закон не підтримує президент - а це означає, що навіть якщо ми його ухвалимо в другому читанні, ризикуємо отримати президентське вето. Тобто вся затія з законопроектом зараз безперспективна», - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на брифінгу після погоджувальної ради 1 жовтня.

 

Народний депутат також озвучив свою власну позицію з цього питання. За його словами, він проголосував «за» у першому читанні і, напевне, проголосує так само у другому, якщо «тільки наклеп потрапить до сесійної зали». «Я вважаю, що дев'ята заповідь повинна бути дотримана («не свідчи неправдиво на ближнього свого» - Ред.). Люди повинні нести за це відповідальність», - зауважив політик.

 

На думку, Єфремова, законопроект «найменшою мірою стосується журналістів». Він уточнив, що мова йде про посилення відповідальності в тому випадку, якщо «поширена інформація призвела до тяжких наслідків». «Припустимо, на вас звели наклеп, ви не витримали і вмерли», - роз'яснив він.

 

Олександр Єфремов не виключив можливості того, що в парламенті наступного скликання може з'явитися подібний законопроект. Він не проти того, що документ стосуватиметься й народних депутатів.

 

Водночас спікер Верховної Ради Володимир Литвин, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу після погоджувальної ради, висловив впевненість у тому, що якщо й ухвалювати подібний законопроект, то він не повинен стосуватися політиків і державних службовців. Зокрема, він відзначив, що коли його звинуватили в причетності до справи Георгія Гонгадзе, він в суді вимагав тільки спростування цієї інформації і не ставив питання про якесь відшкодування збитків.

 

«Якщо політик йде в публічну сферу діяльності, він повинен знати, що його будуть оцінювати. А якщо не хочеш, щоб тебе оцінювали, то не йди в політику», - додав він.

 

Раніше погоджувальній раді голова Верховної Ради Володимир Литвин сказав, що законопроект депутата Віталія Журавського, яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп, потрібно скасувати без обговорення.

 

Учасники журналістського протесту вирішили завтра продовжити акцію під парламентом.

 

Нагадаємо, 1 жовтня близько 300 журналістів, зокрема рух «Стоп цензурі!» та Незалежна медіапрофспілка України, провели під стінами Верховної Ради акцію протесту проти законопроекту № 11013 депутата Віталія Журавського,  яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Як писала «Детектор медіа», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстрував народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів», Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7077
Читайте також
01.10.2012 08:32
Анастасія Москвичова, «Радіо свобода»
23 596
27.09.2012 17:15
Роман Кабачій, для «Детектор медіа»
22 493
26.09.2012 08:57
Катерина Яковленко, Микола Семена, Ганна Черевко, «День»
26 035
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду