Литвин: законопроект про наклеп треба скасувати без обговорення

1 Жовтня 2012
6383
1 Жовтня 2012
11:59

Литвин: законопроект про наклеп треба скасувати без обговорення

6383
Голова Верховної Ради підтримав пропозицію внести до порядку денного 2 жовтня питання про скасування законопроекту
Литвин: законопроект про наклеп треба скасувати без обговорення

Голова Верховної Ради Володимир Литвин 1 жовтня на погоджувальній Раді Верховної Ради України сказав, що законопроект № 11013 депутата Віталія Журавського, яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп, потрібно скасувати без обговорення.

 

«Якщо вже ми прийняли рішення, яке не сприяє консолідації і порозумінню в суспільстві, то його треба виправити», - говорить Володимир Литвин.

 

Перед тим представники опозиції запропонували надати слово голові Комітету з питань свободи слова та інформації Юрію Стецю, який нібито мав внести пропозицію щодо процедури відхилення законопроекту, на що Володимир Литвин сказав: «Тут процедура одна... Я так розумію, що комітет не засідав і не засідає. Тому у мене пропозиція, якщо була б згода, то без обговорення прийняти рішення про скасування законопроекту. Бо я розумію, що всі вже сказали, що хотіли з цього приводу. Якщо немає бажання прийняти таке рішення: відправити його на Венеціанську комісію, то треба забути про цей закон і сказати суспільству і найбільш активним його представникам - ЗМІ - що цей закон не буде прийнятий. Я вважаю, що це буде правильно. Простіше взяти  і скасувати без обговорення».

 

Під час свого виступу Юрій Стець зазначив, що Комітет з питань свободи слова та інформації засідав у п'ятницю, 28 вересня. Як писала ТК, комітет прийняв рішення щодо проекту постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в першому читанні законопроекту про наклеп.  Також Юрій Стець наполіг на тому, щоби питання про скасування цього законопроекту було винесено першим на розгляд 2 жовтня, на що Володимир Литвин погодився.

 

Юрій Мірошниченко, представник президента у Верховній Раді, член Партії регіонів також підтримав цю пропозицію: «Ми всі зацікавлені у прозорих демократичних виборах і голосування завтра за скасування результатів голосування за закон про наклеп підтвердить нашу відданість цій меті», - сказав він.

 

Нагадаємо, сьогодні 1 жовтня, журналісти, зокрема НМПУ та громадський рух «Стоп цензурі» провели під стінами Верховної Ради акцію протесту проти законопроекту № 11013 депутата Віталія Журавського,  яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Як писала «Детектор медіа», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєструвавнародний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6383
Читайте також
01.10.2012 08:32
Анастасія Москвичова, «Радіо свобода»
23 557
27.09.2012 17:15
Роман Кабачій, для «Детектор медіа»
22 446
26.09.2012 08:57
Катерина Яковленко, Микола Семена, Ганна Черевко, «День»
25 990
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду