Генсек Ради Європи: Закон про криміналізацію наклепу збільшить самоцензуру та обмежить свободу ЗМІ

22 Вересня 2012
6448
22 Вересня 2012
09:50

Генсек Ради Європи: Закон про криміналізацію наклепу збільшить самоцензуру та обмежить свободу ЗМІ

6448
Він закликав український парламент «відмовитися від цієї спроби задушити свободу ЗМІ»
Генсек Ради Європи: Закон про криміналізацію наклепу збільшить самоцензуру та обмежить свободу ЗМІ

Генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд закликає Верховну Раду відмовитися від ідеї внести зміни до Кримінального кодексу про наклеп.

 

Текст заяви Ягланда переданий в п'ятницю в Брюсселі агентству «Інтерфакс-Україна», пише «Українська правда».

 

«Верховна Рада проголосувала в першому читанні за закон повторної криміналізації відповідальності за наклеп. В Україні є динамічний сектор засобів масової інформації, але сама загроза кримінального переслідування може створити негативний ефект, збільшити самоцензуру та обмежити свободу ЗМІ», - йдеться в заяві.

 

Ягланд вважає, що цивільний захист і публічний діалог можуть бути «набагато більш підходящим захистом від наклепу».

 

«Я закликаю український парламент відмовитися від цієї спроби задушити свободу засобів масової інформації, що є необхідною умовою для функціонування демократії. Без вільних ЗМІ немає ніякого засобу проти некомпетентності та зловживання владою», - заявив генсек РЄ.

 

Законопроект № 11013  «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстували 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6448
Читайте також
27.09.2012 17:15
Роман Кабачій, для «Детектор медіа»
22 388
20.09.2012 15:52
Інна Долженкова
для «Детектор медіа»
42 808
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду