Ганна Герман: Президент не підпише закон про наклеп у нинішньому його вигляді

21 Вересня 2012
7606
21 Вересня 2012
23:22

Ганна Герман: Президент не підпише закон про наклеп у нинішньому його вигляді

7606
Ганна Герман: Президент не підпише закон про наклеп у нинішньому його вигляді

Керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації президента Ганна Герман заявила, що президент Віктор Янукович не підпише закон про наклеп. Про це вона сказала в ефірі «Шустер live» на Першому національному сьогодні, 21 вересня.

 

«Ми не можемо голосувати за цей законопроект. І президент України в такому вигляді, як цей законопроект є, підписувати його не буде. Я маю сьогодні відвагу сьогодні публічно про це заявити», - сказала Ганна Герман.

 

Раніше пані Герман заявляла ЗМІ, що президент ніколи не підпише закон про наклеп.

 

Її слова присутні у студії депутати вітали оплесками. Однак пані Герман зробила їм зауваження: «Я слухала вас в гримерці. Ви там говорили таке, що якби цей закон був прийнятий, то ви би всі сиділи в тюрмі. Ви так бездоказово одне одного звинувачували, ображали. І якби ми завтра проголосували за цей законопроект, вам світило би дуже багато. І ми не будемо за нього голосувати, не будемо його підписувати».

 

Пані Герман нагадала, що відсутність закону про наклеп не звільняє від відповідальності: «Окрім відповідальності за наклеп є відповідальність іншого роду. Є відповідальність перед країною і є відповідальність перед журналістськими стандартами. Ми не приховуватимемо, що журналістські стандарти в нашій країні дуже низькі. Існують замовні матеріали, джинса...».

 

Ірина Геращенко, народний депутат (№ 6 виборчого списку партії УДАР Віталія Кличка) закликала не сприймати слова пані Герман на віру.  «Це слова Радника президента. Раніше вже були заяви про те, що президен не підпише закон про мови, як і закон про бюджет», - нагадала пані Геращенко. Вона також нагадала про випадки тиску на журналістів через критику, яка не подобалася представникам влади. Як приклад, пані Геращенко навела позов народного депутата Юрія Бута за начебто образу його в сюжеті 5-го каналу до журналістки Ольги Сніцарчук. Тоді суд став на бік позивача та присудив журналістці виплатити досить велику компенсацію за використання слова «відщепенець» на адресу депутата.

 

Пані Геращенко закликала журналістів і громадськість виступити проти закону про наклеп, охарактеризувавши його як «безпредєл».

 

Під час свого виступу Ганна Герман висловила і власні враження від ток-шоу. «Сьогодні прекрасне свято Різдво Пресвятої Богородиці, - нагадала вона. -  Я два роки не була в цій студії. Я сподівалася, що я прийду сьогодні у це свято і ту сьогодні буде інше свято, інша атмосфера, тут буде трощки більше милосердя, ту буде трошки більше доброзичливості, ту не будуть судити так безапеляційно, тут будуть говорити про конструктив, про те, як далі жити. За два роки в нас нічого незмінилося. А значить, в ментальності українського суспільства нічого не змінилося».

 

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013  «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстували 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7606
Читайте також
27.09.2012 17:15
Роман Кабачій, для «Детектор медіа»
22 447
20.09.2012 15:52
Інна Долженкова
для «Детектор медіа»
42 861
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду