ОБСЄ стурбована поверненням кримінальної відповідальності за наклеп в Україні

19 Вересня 2012
7845
19 Вересня 2012
16:19

ОБСЄ стурбована поверненням кримінальної відповідальності за наклеп в Україні

7845
ОБСЄ стурбована поверненням кримінальної відповідальності за наклеп в Україні

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу законодавчих кроків у напрямку відновлення кримінальної відповідальності за дифамацію в Україні. Про це йдеться в її заяві, поширеній 19 вересня.

 

«Я закликаю всіх членів парламенту відхилити запропоновані зміни, які становитимуть серйозну перешкоду для свободи ЗМІ в країні. Криміналізація висловлювань у сучасній демократії означає придушення дискусії та захист посадовців від критики, і може призвести тільки до самоцензури з боку ЗМІ», - заявила пані Міятович.

 

«Я щиро сподіваюся, що ці зміни не будуть прийняті в другому читанні, так що ЗМІ в Україні зможуть продовжувати виконувати свою важливу роль інформування громадськості з питань, що становлять суспільний інтерес, не боячись пред'явлення кримінальних звинувачень», - сказала пані Міятович.

 

«Як я вказала в листі, направленому міністру закордонних справ Костянтину Грищенку 14 вересня, це справді нещасливий розвиток. У 2001 році Україна була однією з перших країн у регіоні ОБСЄ, що скасувала кримінальну відповідальність за наклеп. І завдяки цій важливій реформі Україна досягла репутації одного з найбільш ліберальних правових середовищ для медіа в регіоні», - додала представник ОБСЄ.

 

18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7845
Читайте також
21.09.2012 09:17
Семен Глузман, society.lb.ua
24 716
20.09.2012 15:52
Інна Долженкова
для «Детектор медіа»
42 808
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду