Голова НЕК звинуватив громадську раду Держкомтелерадіо в перевищенні повноважень

5 Грудня 2011
9094
5 Грудня 2011
17:14

Голова НЕК звинуватив громадську раду Держкомтелерадіо в перевищенні повноважень

9094
Громадська рада не мала права оцінювати законність НЕК, вважає Василь Костицький
Голова НЕК звинуватив громадську раду Держкомтелерадіо в перевищенні повноважень

Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) Василь Костицький вважає, що громадська ради при Держкомтелерадіо перевищила свої повноваження. Про це він сказав 5 грудня під час круглого столу «Як захистити моральність в Україні в інтересах дітей та суспільства в цілому. Думка громадськості».

 

Громадська рада при Держкомтелерадіо, яка була ініціатором цього заходу, запропонувала присутнім проект резолюції, в якому учасники круглого столу не тільки констатували незадовільний стан захисту моралі, а й наголошували на недоцільності прийняття нової редакції закону «Про захист суспільної моралі» та рекомендували парламенту скасувати чинну редакцію цього закону.

 

У коментарі «Детектор медіа» пан Костицький сказав, що це неетично, коли громадська рада при одному державному органі робить висновок про законність діяльності іншого державного органу. «Це те саме, коли громадська ради при НЕК почне оцінювати законність діяльності Держкомтелерадіо чи Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Згідно з Конституцією, всі державні органи мають працювати в рамках, визначених законодавства».

 

За словами голови НЕК, до повноважень ані Держкомтелерадіо, ані самої громадської ради при комітеті не належить право давати оцінку законності чи незаконності діяльності інших державних органів. «Якщо є претензії до експертної комісії, то треба було проаналізувати її роботу публічно. Тобто виділити двох представників громадської ради, попросити нас надати всі необхідні документи і приміщення. Ми б на це згодилися. Потім на підставі цього написати довідку про недоліки нашої роботи, про суперечність наших рішень чинній Конституції і законам, і на підставі цієї довідки приймати рішення. Це не громадська організація, а громадська рада. Щоб заявляти про нашу ліквідацію, треба було офіційно провести вивчення нашої роботи», - обурювався пан Костицький.

 

Нагадаємо, учасникам круглого так і не вдалося ухвалити спільну резолюцію.

 

Як писала «Детектор медіа», 9 листопада відбулися парламентські слухання на тему: «Сучасне становище суспільної моралі в Україні, проблеми і перспективи та стан дотримання законодавства в цій сфері».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9094
Читайте також
14.11.2011 12:00
Світлана Остапа
1 927
01.11.2011 15:55
Інна Кузнецова, «Радіо свобода»
36 794
25.10.2011 13:27
Оксана Іванців, Роман Головенко, «Українська правда»
37 879
20.10.2011 11:59
Юлия Рябчун, «Коммерсантъ»
21 900
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду