5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру. «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури

5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру. «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури

2 Червня 2022
3257
2 Червня 2022
11:25

5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру. «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури

3257
5 канал і «Еспресо» вже отримали рахунки за квітень від «Зеонбуду».
5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру. «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури
5 канал і Прямий подали до суду за відключення від цифрового ефіру. «Еспресо» звернувся до СБУ і прокуратури

5 канал і Прямий подали до суду на КРРТ і Держспецзв’язку за відключення каналів від цифрового ефіру. Про це у коментарі «Детектору медіа» сказали керівники каналів. Телеканал «Еспресо» продовжує з'ясовувати, хто саме винен у відключенні, тому звернувся до СБУ і прокуратури. До каналів почали надходити платіжки за квітень від «Зеонбуду», вартість послуг становить близько 1,5 млн грн.

«Ми подали до суду на КРРТ, Держспецзв’язку і Кабмін, якому вони підпорядковуються. Ще не платили "Зеонбуду", намагаємося зрозуміти, що з цим робити. Тому що технічно, як вони кажуть, сигнал ми віддаємо, але це не наш сигнал. Після тієї розмови на парламентському комітеті з нами більше ніхто не говорив, не виходив на зв’язок у жоден спосіб. Ініціатива поговорити з тими, хто виробляє марафон – із Нацрадою і МКІП, – залишилася ініціативою», – сказав генеральний директор 5 каналу Володимир Мжельський.

«До суду ми подали заяву на КРРТ і Держспецзв’язку. І як на залучені сторони  – на “Зеонбуд” і Нацраду. З нами ніхто не зв’язувався, і жодних дій по відновленню мовлення, крім заяв Подоляка, ми не бачили. Документи від “Зеонбуду” на сплату за надані послуги нам ще не надійшли», – поінформував директор Прямого каналу Володимир Сташевський.

Перша заступниця директора каналу «Еспресо» Ірина Гандзюк пояснила, чому вони досі не подали до суду за відключення каналу від цифрового ефіру.

«До суду ми ще не подавали. Ми продовжуємо збирати матеріали стосовно тих, хто саме відключив сигнал. Якщо перейти в юридичну площину, то у нас немає достатньо матеріалів, щоб можливо було оскаржити чиюсь дію чи бездіяльність. Тому ми збираємо матеріали, подали заяви і в СБУ, і в прокуратуру, а вони її перенаправили на СБУ. Будемо реагувати по ситуації. Ми подали заяву в СБУ про вчинення кримінального правопорушення стосовно втручання в телекомунікаційні мережі. Нехай СБУ з’ясовує, хто перемкнув канал, бо інший орган не може це з’ясувати. Служба, на жаль, нашу заяву не розглянула належним чином. Тому ми звернулися до суду, і суд зобов’язав СБУ розглянути нашу заву. Чекаємо зараз відповіді. У зв’язку з тим, що в країні воєнний стан, існує навіть проблема з направленням судового рішення. Суд не міг направити своє рішення до СБУ. СБУ його не виконувало, посилаючись на те, що не отримувало. Наразі ми цей процес організували і чекаємо реакцію СБУ на нашу заяву і відповідне рішення суду», – сказала Ірина Гандзюк.

За словами Ірини, з керівництвом каналу «Еспресо» ніхто не комунікував щодо позиції голови комітету Микити Потураєва, який вважає, що інформаційні канали мали би виробляти марафон «Єдині новини». «Жодного зворотного зв’язку за результатами обговорення на комітеті не було, – каже вона. – За результатами засідання комітету, наскільки нам відомо, голова комітету скерував відповідні звернення для з’ясування ситуації до Нацради, Мінкульту, Держспецзвязку тощо. Але реакції на ці звернення ми не отримували».

«Еспресо» отримав від «Зеонбуду» рахунок на сплату послуг за квітень, але канал його ще оплатив. «Наскільки мені відомо, нам прийшов повний рахунок від «Зеонбуду» на сплату послуг, наданих за квітень. Станом на зараз цей рахунок нашою компанією ще не оплачений. Вартість послуг за квітень – в рамках 1,5 млн грн. Рекламний ринок поки що фактично відсутній, телекомпанія має менші надходження. Тому, ми вважаємо, що нам пріоритетніше виплачувати заробітну плату своїм працівникам, ніж оплачувати послуги “Зеонбуду”, які ми по факту не отримуємо. Тому рахунки ми отримали, але кінцеве рішення платити чи ні не прийняли. Думаю, якщо нам не вдасться в договірному порядку врегулювати це питання, то будемо позиватися в Господарський суд, в тому числі і до “Зеонбуду”, стосовно неналежно наданих послуг. Якщо вони наполягатимуть на повній сплаті рахунку, а послуги ми не отримували, то, очевидно, нам доведеться звертатися з позовом щодо “Зеонбуду”», – пояснила перша заступниця директора каналу «Еспресо».

Голова комітету Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що відповіді на звернення надійшли ще не від усіх органів. «Члени комітету вирішуватимуть, чи розглядатимуть це питання на засіданні комітету, чи просто в робочому порядку», – сказав він.

Нагадаємо, на думку радника голови Офісу президента, члена української делегації на перемовинах з Росією Михайла Подоляка, канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та «Еспресо») вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони несуть шкоду через «нарцисизм» експрезидента.

Нагадаємо, 4 квітня Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий та 5 канал із цифрового ефіру. Телеканали надіслали листи з цього приводу до президента, РНБО, СБУ, Міністерства оборони і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

9 травня Держспецзв'язку повідомила «ДМ», що причина вимкнення каналів — виконання рішення РНБО про трансляцію спільного марафону.

Керівник управління інформаційного забезпечення Апарату РНБО Володимир Звєрєв заявив, що у рішенні Радбезу немає жодної інформації про вимкнення каналів.

Міністерство культури та інформаційної політики України у відповідь на запит «ДМ» повідомило, що вимкнення каналів з цифрового ефіру не належить до сфери його повноважень.

Докладно про історію з відключенням трьох каналів читайте тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3257
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду