Аваков запропонував створити російськомовний проукраїнський телеканал та розвивати «нашу російську мову»

Аваков запропонував створити російськомовний проукраїнський телеканал та розвивати «нашу російську мову»

30 Березня 2021
4431
30 Березня 2021
16:21

Аваков запропонував створити російськомовний проукраїнський телеканал та розвивати «нашу російську мову»

4431
За словами Авакова, для багатьох, хто розуміє російську мову, важливо вміти отримувати чесну, а не путінську інформацію своєю мовою.
Аваков запропонував створити російськомовний проукраїнський телеканал та розвивати «нашу російську мову»
Аваков запропонував створити російськомовний проукраїнський телеканал та розвивати «нашу російську мову»

Очільник МВС України Арсен Аваков пропонує створити якісний російськомовний проукраїнський телеканал, який міг би зламати пропагандистську монополію Росії на міжнародному інформаційному ринку. Про це міністр написав у Facebook.

«Я, російськомовний український націоналіст, впевнений, що треба вітати розвиток НАШОЇ російської мови, якою розмовляють мільйони українців, і дозволити їй вільно розвиватися ... Необхідно створити якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал, який міг би переломити пропагандистську монополію РФ на міжнародному інформаційному ринку», – заявив Аваков.

Міністр переконаний, що державною може бути тільки українська мова – як мова предметної, суверенної країни.

«Однак російська, кримськотатарська, румунська, угорська, болгарська та інші мови, які живуть в Україні – мови спілкування та культури, сімейна спадщина, частина багатої української культурної аури. Ці мови також належать українцям», – додав він.

За його словами, для багатьох, хто розуміє російську мову, важливо вміти отримувати чесну, а не путінську інформацію своєю мовою.

«Російська мова – не торговельна марка з правом повного розпорядження! Будь-яка мова живе і розвивається у середовищі його носіїв і ніякими великодержавними законами неможливо цей процес ні зупинити, ні заборонити. Старша за походженням українська мова безумовно багатша, більш образна і яскравіша російської – сперечайтеся хто бажає – але нашій, українській культурі, належить і весь корпус літературної спадщини наших класиків, в тому числі, які писали російською. Чому ми, українці, повинні відмовлятися від мови Гоголя, Квітки-Основ'яненка, Шевченка, Носова, Зощенка, Булгакова, Віктора Некрасова і сотень інших прекрасних українських російськомовних письменників?», – запитує Аваков.

Нагадаємо, в Україні 1 березня 2020 року почав мовлення державний канал для тимчасово окупованих територій «Дом»Він входить до складу державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» (в склад якого також входить телеканал UATV).

«Дом» мовить на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) для об'єктивного інформування українців на території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя та їхнього повернення до українського порядку денного.

Головна мета каналу  інформаційне сприяння реінтеграції ТОТ, що включає в себе формування позитивного ставлення до реінтеграції у громадян України та інформаційне сприяння участі в цьому процесі країн-партнерів.

У проєкті держбюджету на 2021 рік створили нову бюджетну програму Мінреінтеграції «Забезпечення інформаційного суверенітету України, розвиток мов корінних народів, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та фінансова підтримка системи державного іномовлення України», на яку запланували 298,4 млн грн.

У березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді в Україні створили два спеціальні органи. Зокрема, у складі Мінкульту створюється Центр протидії дезінформації. Очолить Центр Любов Цибульська, яка була керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру.

Крім того, на базі РНБО створений ще один орган під назвою Міжнародний центр протидії дезінформації.

Фото: пресслужба МВС України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4431
Читайте також
05.04.2021 15:31
Отар Довженко
«Детектор медіа»
8 799
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Romka
1202 дн. тому
Аваков був і залишився українофобом , а це не лікується . Люди , які розмовляють різними мовами в одній країні , мають різне світобачення , бо виховуюються на різних джерелах інформації . Швейцарія тому доказ , послухайте В.Портнікова, розумний журналіст-аналітик.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду