Разумков вважає, що людей варто заохочувати до створення контенту українською
Разумков вважає, що людей варто заохочувати до створення контенту українською
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що людей потрібно заохочувати та «нагороджувати» за створення контенту українською мовою. Про це він сказав в ефірі «Українського радіо».
«У законі ми закладаємо умови, які виступають в якості батога. А треба було закладати умови, які б давали українській мові можливість розвиватися. Наприклад, створювати умови для створення контенту українською. Йдеться про бонуси, зокрема, податкові. Якщо ми говоримо про омбудсманів, я думаю, це також не буде додавати консолідації суспільству», ─ сказав він.
Пан Разумков також сказав, що мовний омбудсман має захищати інтереси всіх громадян України.
Крім того, він уточнив, що парламент зараз не розглядає жодних змін до закону про мову: «Станом на сьогодні на розгляді у парламенті немає ніяких законів, які б пропонували зміни. Єдиною державною мовою в Україні є українська. Тут питань ні в кого немає. Але якщо ми говоримо про відповідність Конституції, то якщо ми рухаємось у Європу, ми повинні забезпечити та врахувати інтереси всіх громадян України. Без виключення. Сьогодні питання мови підіймається виключно політиками. Люди один одного розуміють досить непогано. Якби політики не влазили в цей процес, було б набагато простіше. Це ускладнює внутрішні процеси в країні».
Нагадаємо, у 2019 році було ухвалено закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який змінює мовні квоти: для загальнонаціональних мовників передбачено 90% української мови, для місцевих - 80%. Ці норми мають набути чинності з 16 липня 2024 року.
У вересні 2019 року президент Володимир Зеленський висловлювався щодо перегляду закону про мову. Він висловився за захист прав на мову меншин. У травні 2020 президент повідомив, що хоче переглянути мовні квоти в медіа.
У травні 2020 року спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що вважає, що мовний закон потребує змін, бо «багато людей у країні розмовляють різними мовами». Він зазначив, що консенсусу з цього питання немає навіть у владній фракції «Слуга народу».