Зеленський хоче переглянути мовні квоти в медіа

Зеленський хоче переглянути мовні квоти в медіа

20 Травня 2020
3073
20 Травня 2020
13:41

Зеленський хоче переглянути мовні квоти в медіа

3073
Президент вважає, що логіка у квотах є, але деталі втрачено.
Зеленський хоче переглянути мовні квоти в медіа
Зеленський хоче переглянути мовні квоти в медіа

Президент України Володимир Зеленський запропонував телеканалам та іншим ЗМІ «ще раз проговорити» питання мовних квот. Про це він сказав у відповідь на запитання ведучого каналу «Наш» Макса Назарова, який скаржився, що він, російськомовний, не може вести ефір свого телеканалу російською мовою.

«Я абсолютно впевнений, що ви можете вести ефір будь-якою мовою», – сказав ведучому Володимир Зеленський. Макс Назаров зауважив, що тоді канал оштрафує Нацрада.

«У вас є квотування, – сказав Володимир Зеленський. – А чи справедливе квотування, чи ні, можна говорити. Думаю, що вам, цілодобовому каналу, складно розібратися. Але це питання можна вирішити».

Водночас президент додав, що «круто – знати українську мову».

На пряме запитання, чи буде він переглядати мовний закон, Володимир Зеленський відповів: «Я впевнений, що треба з квотами навести порядок. Залучити всі телеканали, інші ЗМІ. Давайте сядемо, ще раз проговоримо питання квот. Не ми вводили квоти, квотування було ще до нас. Я думаю, що логіка є, але якісь деталі, дуже важливі, втрачені. А за ці деталі ми бачимо, що є якась несправедливість до неукраїномовних людей в україні. Несправедливості бути не може».

Нагадаємо, чинний закон передбачає для загальнонаціональних і регіональних телеканалів 75% українською мови, для місцевих - 60%, для радіостанцій - не менше 60% програм українською мовою та 35% пісень українською мовою.

У 2019 році було ухвалено закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який змінює мовні квоти: для загальнонаціональних мовників передбачено 90% української мови, для місцевих - 80%. Ці норми мають набути чинності з 16 липня 2024 року.

У вересні 2019 року президент Володимир Зеленський висловлювався щодо перегляду закону про мову. Він висловився за захист прав на мову меншин.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3073
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
vvvv
728 дн. тому
Дійсно,з квотами треба навести порядок. Встановити такий же % російської мови в Україні,який української мови в Росії.
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду