Суд визнав недостовірною лише одну фразу про Медведчука з книги «Справа Василя Стуса» – адвокат Кіпіані

Суд визнав недостовірною лише одну фразу про Медведчука з книги «Справа Василя Стуса» – адвокат Кіпіані

19 Березня 2021
3843
19 Березня 2021
16:27

Суд визнав недостовірною лише одну фразу про Медведчука з книги «Справа Василя Стуса» – адвокат Кіпіані

3843
За словами Якубенка, рішення суду виглядає так, що цю фразу не заборонили для поширення. Однак повний текст рішення буде лише за п’ять днів.
Суд визнав недостовірною лише одну фразу про Медведчука з книги «Справа Василя Стуса» – адвокат Кіпіані
Суд визнав недостовірною лише одну фразу про Медведчука з книги «Справа Василя Стуса» – адвокат Кіпіані

Апеляційний суд Києва визнав недостовірною лише одну фразу в книжці журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» з дев’яти, які хотів заборонити народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук. Йдеться про фразу: «наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук». Про це «Детектору медіа» повідомив адвокат журналіста В'ячеслав Якубенко.

Він розповів, що задоволений рішенням суду.

Якубенко не знає, чи оскаржуватимуть це рішення у Верховному Суді, оскільки наразі невідомо, що саме вирішив суд і з яких причин.

«Недостовірною суд визнав лише частину однієї з дев’яти фраз. З чого виходив суд ми поки не знаємо, оскільки повний текст рішення буде лише за п’ять днів. Відповідно тоді й буде зрозуміло, чи є підстави для оскарження рішення. Наразі невідома аргументація суду, – пояснив захисник. – Поки що виглядає так, що фраза недостовірна, але немає жодної заборони на її поширення. За таких підстав, немає сенсу її оскаржувати».

В'ячеслав Якубенко також опублікував постанову Апеляційного суду Києва, яка свідчить, що з Медведчука на користь Кіпіані та видавництва Vivat вирішили стягнути по 768 гривень.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до представника Медведчука Ігоря Кириленка.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав проти нього та видавництва Vivat позов про захист честі, гідності та ділової репутації через книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Перше засідання по цій справі відбулося в Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Віктор Медведчук сказав, що подав до суду позов із вимогою заборонити книгу через те, що інформація в ній нібито не відповідає дійсності. Видавництво Vivat вважає позов Медведчука спробою прямого тиску на свободу слова в Україні.

Дарницький районний суд Києва 19 жовтня 2020 року заборонив розповсюджувати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука. Суд вважає, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність і мають бути видалені з книги. А саме:

  • «... чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі "злочини", нібито вчинені його підзахисним, "заслуговують на покарання"»;
  • «... він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»;
  • «...розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) – призначений державою адвокат Медведчук»;
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…»;
  • «злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

Водночас фразу «... син поліцая…» в книзі суд дозволив залишити.

Захисник автора книги В’ячеслав Якубенко сказав, що рішення суду виходить за рамки позовних вимог, тому буде скасоване в апеляційній інстанції. Вахтанг Кіпіані розповів, що в рішенні суду є два небезпечні прецеденти, які пройшли повз увагу суспільства. На його думку, це рішення дає можливість у майбутньому тиснути на журналістів чи письменників, продукти яких не пов’язані з художньою творчістю. Іншу небезпеку пан Кіпіані вбачає в забороні коментувати справу Василя Стуса, що «дозволяє ідентифікувати Медведчука як особу (персонажа) даної книжки». 

Видавництво Vivat 24 листопада подало апеляційну скаргу на рішення Дарницького районного суду Києва. Апеляційний суду Києва 26 листопада відкрив апеляційне провадження. 21 січня 2021 року Київський апеляційний суд з технічних причин переніс на 19 лютого засідання у справі про заборону розповсюдження книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Адвокат журналіста В’ячеслав Якубенко сподівався, що на засіданні 19 лютого суд може оголосити рішення в справі або призначити дату, коли це рішення оголосять. Однак 19 лютого Київський апеляційний суд оголосив перерву до 19 березня у розгляді апеляції Кіпіані таа Vivat на рішення про заборону поширення «Справи Василя Стуса».

19 березня 2021 року Київський апеляційний суд дозволив поширювати книгу «Справа Василя Стуса». Сам Медведчук не прийшов на засідання суду, де розглядали апеляцію на заборону книги Кіпіані.

Фото: Vivat 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3843
Читайте також
24.10.2020 11:00
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
3 346
20.10.2020 15:26
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
3 687
20.10.2020 10:30
Максим Буткевич
для «Детектора медіа»
3 467
10.09.2019 10:30
Ігор Грабович
для «Детектора медіа»
4 899
06.09.2019 15:31
Андрій Кокотюха
«Детектор медіа»
11 003
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду