Суд стягнув з Медведчука 139,5 тисяч на користь видавництва Vivat

Суд стягнув з Медведчука 139,5 тисяч на користь видавництва Vivat

8 Квітня 2021
2147
8 Квітня 2021
15:00

Суд стягнув з Медведчука 139,5 тисяч на користь видавництва Vivat

2147
Адвокат Кіпіані вважає, що нардеп подаватиме касацію.
Суд стягнув з Медведчука 139,5 тисяч на користь видавництва Vivat
Суд стягнув з Медведчука 139,5 тисяч на користь видавництва Vivat

Апеляційний суд Києва 7 квітня постановив стягнути з народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука на користь видавництва Vivat 139,5 тисяч гривень, які видавництво витратило на правову допомогу під час розгляду справи щодо книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це 8 квітня повідомив адвокат журналіста В'ячеслав Якубенко.

«Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва Vivat і додатковою постановою  стягнув з Медведчука 139,5 тис. грн, витрачених видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції. Тепер це спір про гроші. Грошима Медведчук не поступиться: подаватиме касаційну скаргу», – сказав захисник.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до представника Медведчука Ігоря Кириленка.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав проти нього та видавництва Vivat позов про захист честі, гідності та ділової репутації через книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Перше засідання по цій справі відбулося в Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Віктор Медведчук сказав, що подав до суду позов із вимогою заборонити книгу через те, що інформація в ній нібито не відповідає дійсності. Видавництво Vivat вважає позов Медведчука спробою прямого тиску на свободу слова в Україні.

Дарницький районний суд Києва 19 жовтня 2020 року заборонив розповсюджувати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука. Суд вважає, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність і мають бути видалені з книги. А саме:

  • «... чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі "злочини", нібито вчинені його підзахисним, "заслуговують на покарання"»;
  • «... він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»;
  • «...розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) – призначений державою адвокат Медведчук»;
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…»;
  • «злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

Водночас фразу «... син поліцая…» в книзі суд дозволив залишити.

Захисник автора книги В’ячеслав Якубенко сказав, що рішення суду виходить за рамки позовних вимог, тому буде скасоване в апеляційній інстанції. Вахтанг Кіпіані розповів, що в рішенні суду є два небезпечні прецеденти, які пройшли повз увагу суспільства. На його думку, це рішення дає можливість у майбутньому тиснути на журналістів чи письменників, продукти яких не пов’язані з художньою творчістю. Іншу небезпеку пан Кіпіані вбачає в забороні коментувати справу Василя Стуса, що «дозволяє ідентифікувати Медведчука як особу (персонажа) даної книжки». 

Видавництво Vivat 24 листопада подало апеляційну скаргу на рішення Дарницького районного суду Києва. Апеляційний суду Києва 26 листопада відкрив апеляційне провадження. 21 січня 2021 року Київський апеляційний суд з технічних причин переніс на 19 лютого засідання у справі про заборону розповсюдження книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Адвокат журналіста В’ячеслав Якубенко сподівався, що на засіданні 19 лютого суд може оголосити рішення в справі або призначити дату, коли це рішення оголосять. Однак 19 лютого Київський апеляційний суд оголосив перерву до 19 березня у розгляді апеляції Кіпіані таа Vivat на рішення про заборону поширення «Справи Василя Стуса».

19 березня 2021 року Київський апеляційний суд дозволив поширювати книгу «Справа Василя Стуса». Сам Медведчук не прийшов на засідання суду, де розглядали апеляцію на заборону книги Кіпіані.

В'ячеслав Якубенко уточнив, що суд визнав недостовірною лише одну фразу в книжці «Справа Василя Стуса» з дев’яти. Йдеться про фразу: «наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук». 

Фото: Vivat, В'ячеслав Якубенко / Facebook 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2147
Читайте також
24.10.2020 11:00
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
2 974
20.10.2020 15:26
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
2 896
20.10.2020 10:30
Максим Буткевич
для «Детектора медіа»
2 852
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду