15:26
Вівторок, 20 Жовтня 2020

Ефект Стрейзанд — Медведчука

1 834
Ефект Стрейзанд — Медведчука

Існує соціально-психологічне явище, відоме як ефект Стрейзанд. Тепер його цілком можна називати ефектом Стрейзанд — Медведчука.

На початку нульових років видатна акторка та співачка Барбра Стрейзанд подала до суду позов із вимогою видалити з певного сайту фотографію каліфорнійського узбережжя, на якому серед десятків будинків було видно й її будинок, і сплатити їй компенсацію за порушення права на приватність.

Результат: якщо до цього кількість переглядів злощасної фотографії вимірювалася в буквальному сенсі одиницями, то після подання позову кількість переглядів сягнула кількох сотень тисяч. Ба більше: повідомляючи новину про позов, численні ЗМІ вміщували цю фотографію як ілюстрацію.

Вимагаючи заборонити фотографію, Барбра Стрейзанд лише зробила їй найпотужнішу рекламу.

А все дуже просто: до того про існування фотографії знали лише відвідувачі спеціального дослідницького сайту; Стрейзанд не лише поширила знання про її існування серед широкої публіки, але й зробила наявність фотографії топновиною.

Рівнісінько те саме трапилося з нашим Віктором Медведчуком.

Інформація про його адвокатування на суді над Василем Стусом є відомою дуже давно. Уперше вона набула широкого розголосу ще за тих часів, коли Медведчук перебував на посаді глави Адміністрації президента за президентства Леоніда Кучми. Тобто понад п'ятнадцять років тому. Про це повідомляли десятки ЗМІ, й відтоді час від часу про цей факт згадують.

І практично всі, кого могла зацікавити книга Вахтанга Кіпіані, про роль Медведчука на судовому процесі проти Стуса давно вже знають. Сам цей факт для них — далеко не відкриття, усе решта — деталі. Навіть більше: радше за все, про нього знають усі, хто знає, хто такий Василь Стус. За межі цього кола людей книга Вахтанга Кіпіані навряд чи коли-небудь вийшла б.

Тепер же й люди, яким дотепер ім'я Стуса нічого не казало, знають про те, яку роль зіграв на тому процесі Медведчук. Новина про заборону книги сама по собі збільшила цікавість, і цитати з книги, проти яких виступив Медведчук, дуже широко розійшлися.

От і весь результат заборони.

Думки, висловлені в авторських блогах, передають виключно погляди самих авторів і можуть не збігатися з позицією редакції «Детектора медіа». Тексти авторських блогів лише модеруються, але не редагуються редакцією, є суб'єктивними та не претендують на всебічне висвітлення теми.


Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1834
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду