Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово у січні 2023 року

Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово у січні 2023 року

14 Лютого 2023
1018
14 Лютого 2023
10:02

Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово у січні 2023 року

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
1018
Менше розмов і гостей, ще менше жінок і розмов із жінками, більше опозиційних нардепів і воєнних експертів з України.
Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово у січні 2023 року
Обличчя телемарафону «FreeДом»: кому найчастіше давали слово у січні 2023 року

З початку липня «Детектор медіа» збирає дані про людей в ефірі телемарафону «FreeДом», який транслюється на однойменному каналі іномовлення на супутнику та онлайн (липеньсерпеньвересеньжовтеньлистопад, грудень). Цей марафон виник у березні та розрахований на російськомовну аудиторію поза Україною, передусім у Росії. Щодня в рубриці «Щоденні новини» з’являються підсумки ефіру попереднього дня.

У січні в порівнянні з груднем 2022 року кількість розмов в ефірі марафону російськомовного іномовлення зменшилась суттєво — з 1095 до 757, гостей — із 384 до 321. 

96 із 757 включень, або 12,6%, були з жінками. Серед унікальних гостей жінок була 51 (15,8%). Отже, частка жінок серед тих, із ким говорять в ефірі марафону «FreeДом», ще дещо знизилась у порівнянні з попереднім місяцем. 

І, до речі, лідерство жінки в топі гостей уже не таке беззастережне, як у грудні: аналітикиню Ольгу Курносову, яку за частотою появи в етері «FreeДома» можна було б давно перекваліфікувати з гостей у ведучі, в січні бувала на зв’язку лише дванадцять разів (у грудні — 18). Такий самий показник у політичного коментатора Володимира Фесенка і воєнного експерта Олександра Мусієнка. Дещо поступились їм воєнний експерт Іван Ступак, експерт і ветеран-військовослужбовець Владислав Селезньов і російський політкоментатор-емігрант Михайло Шейтельман. Військові речники, які найчастіше з’являються в марафоні «Єдині новини», поступилися тут російським та українським експертам-коментаторам. Серед людей, які з’являлися в ефірі марафону протягом місяця більше п’яти разів, лише двоє політиків — народні депутати Єгор Чернєв і Федір Веніславський. Серед нових експертів-завсідників — Ігор Семиволос, який коментує питання, пов’язані з азійськими державами. 

Загалом представників влади у марафоні іномовлення в січні було ще менше, ніж у грудні: 16 спікерів (не враховуючи радників міністрів та речників) і сорок розмов, тоді як у грудні було 25 спікерів і п’ятдесят розмов. 

Рідше, ніж у грудні, з’являвся в етері марафону іномовлення головний спікер Банкової Михайло Подоляк, а найчастіше включали двох «слуг» — Єгора Чернєва і Федора Веніславського. Втім помітна чимала присутність представників фракцій, які до 24 лютого були опозиційними: «ЄС» + «Голос» + «Батьківщина» загалом побували в ефірі дев’ять разів протягом місяця. Це може здатися невеликою цифрою, однак нагадаємо, що лише в жовтні у «FreeДомі» вперше дали слово нардепу не зі «Слуги народу». У порівнянні з тими часами редакції марафону іномовлення вочевидь удалося досягти кращого балансу у представленні різних фракцій ВР. 

Завсідники марафону іномовлення з Росії не змінилися — Ольга Романова, Ольга Курносова, Ігор Яковенко та інші давно знайомі глядачам персонажі. Тричі в ефір запрошували Альфреда Коха, російського ліберального політика, який, звісно, давно живе не в Росії. Рівень аналітики пана Коха можна оцінити за цим «аналізом» перспективи великої війни, який він опублікував за кілька днів до її початку. Раніше, у 2017 році, він публікував не менш ґрунтовні «послання до українців», у яких писав, що ми «все просрали» і в нас «навіть Навального свого немає». Однак тепер він, вочевидь, вважається вигідним Україні опозиційним російським політиком — як і ув’язнений у Росії Навальний, прибічник якого Дмитро Нізовцев двічі в січні побував в етері марафону іномовлення. 

514, або 68%, включень протягом січня були з українськими героями, 134 (18%) — із російськими. Утім треба зважити, що чимало спікерів, які представляють Ізраїль, США та інші країни, насправді росіяни, які мають громадянство цих країн або воліють себе з ними ідентифікувати — однак озвучують ті самі російські ліберальні наративи. Наприклад, «американці» Андрій Піонтковський і Юрій Фельштинський та «ізраїльтянин» Михайло Шейтельман. 

Поза тим, диспропорція, за якої в етері марафону лунає забагато російських думок про Росію і росіян, дещо зменшилась — до «FreeДома» стали частіше запрошувати українських експертів, насамперед тих, які аналізують воєнні дії та міжнародну ситуацію, зокрема перспективи надання Україні сучасної західної зброї. Не дивно, що слова «військовий» та «експерт» стали найчастішими титрами протягом січня.

Та все ж серед коментаторів із умовної тематичної групи «суспільство» далі переважають росіяни


Більше про гостей марафону «FreeДом» читайте у щоденних оглядах у рубриці «моніторинг іномовлення»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1018
Читайте також
18.01.2023 14:00
Денис Шабанін
Мар'яна Олійник
Олексій Півторак
Отар Довженко
Софія Скиба
«Детектор медіа»
1 925
20.11.2022 14:00
Отар Довженко
Ксенія Ілюк
Мар'яна Олійник
«Детектор медіа»
3 471
19.10.2022 10:00
Ксенія Ілюк
Мар'яна Олійник
Отар Довженко
«Детектор медіа»
2 932
20.09.2022 12:00
Ксенія Ілюк
Мар'яна Олійник
Отар Довженко
«Детектор медіа»
3 282
16.08.2022 10:00
Ксенія Ілюк
Мар'яна Олійник
Отар Довженко
«Детектор медіа»
1 779
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду