Ахметов, який голосував за законопроект Журавського, каже, що проти кримінальної відповідальності за наклеп
Народний депутат України Рінат Ахметов заявив, що він проти упровадження кримінальної відповідальності за розповсюдження наклепу. Про це повідомляє УНІАН.
«Я - проти наклепу. Але ще більше я проти того, щоб журналісти опинилися під тиском, і за правду сиділи у в'язниці», - сказав Рінат Ахметов.
За його словами, необхідно знайти таке рішення, яке захистить право на свободу слова, захистить журналіста і захистить просту людину від наклепу. «Я пропоную використати можливості Фонду "Ефективне управління" (пан Ахметов є президентом цього фонду - ред.) для залучення сильних експертів, українських і міжнародних, щоб системно вивчити світові практики, законодавства інших країн, організувати прозоре обговорення і виробити оптимальний для нашої країни варіант», - зазначив пан Ахметов.
Нагадаємо, Рінат Ахметов належить до тих 244 депутатів, картки яких підтримали у першому читанні законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп.
Як писала «Детектор медіа», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.
Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєструвавнародний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.
Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
«Детектор медіа»