Кабмін взявся за ліквідацію НЕК з питань захисту суспільної моралі (ДОПОВНЕНО)

11 Травня 2012
8775
11 Травня 2012
11:28

Кабмін взявся за ліквідацію НЕК з питань захисту суспільної моралі (ДОПОВНЕНО)

8775
Відповідний проект був підготовлений ще у січні 2011 року
Кабмін взявся за ліквідацію НЕК з питань захисту суспільної моралі (ДОПОВНЕНО)

Кабінет Міністрів пропонує вилучити із чинного закону «Про захист суспільної моралі» положення щодо статусу та засад діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Відповідний проект закону був розроблений Міністерством юстиції та ухвалений 10 травня цього року під час урядового засідання, повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

 

Того ж дня, 10 травня, урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)» було зареєстровано у Верховній Раді за № 10447.

 

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, дана законодавча ініціатива уряду ґрунтується на тому, що повноваження НЕК на практиці дублюють функції Міністерства культури, Державного комітету телебачення і радіомовлення та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Крім того, законопроектом пропонується визначити, що державний нагляд за додержанням вимог закону «Про захист суспільної моралі» та законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізовують державну політику в інформаційній та видавничій сфері, сферах культури, охорони здоров'я, освіти і науки, державної митної справи, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Експертизу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, згідно з урядовим законопроектом, матимуть право ініціювати державні й громадські організації, фізичні та юридичні особи, виробники і розповсюджувачі предметів і продукції, що звернуться з офіційним зверненням.

 

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець схвально оцінив законодавчу ініціативу уряду. «Я дуже втішений, що Кабмін нарешті дослухався до думки громадських організацій, медіаюристів, журналістів і просто здорового глузду, а також позиції Комітету з питань свободи слова і інформації, який постійно настоював на тому, що НЕК потрібно ліквідувати, - сказав він у коментарі «Детектор медіа». - Крім того, ще один важливий момент: лобізм законопроекту народного депутата Павла Унгуряна і компанії врешті-решт може закінчитися, і тоді ми можемо просто проголосувати за постанову Олени Бондаренко про відхилення цього законопроекту. Це дуже хороша новина, бо до Комітету надійшла велика кількість звернень від медійних організацій про те, що цей законопроект потрібно відхилити. Зараз це стає реальністю».

 

Нагадаємо, президент Віктор Янукович в рамках адміністративної реформи 9 грудня 2010 року видав указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», який, зокрема, передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 

Міністерство юстиції України ще в січні 2011 року підготувало проект, яким вилучив положення про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі із діючого закону «Про захист суспільної моралі». Але протягом півтора року Кабмін не створював ліквідаційну комісію, не ініціював змін до закону про захист суспільної моралі, і НЕК продовжував свою діяльність.

 

Натомість у Верховній Раді 18 жовтня 2011 року в першому читанні було ухвалено законопроект № 7132, який пропонує зміни до закону «Про захист суспільної моралі». Проти нього виступили громадські організації та професійні асоціації, оскільки законопроект, на їхню думку, створює передумови для антиконституційного тиску на ЗМІ. Зараз у парламенті очікує розгляду подання депутатів на зняття цього законопроекту з розгляду.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8775
Читайте також
01.11.2011 15:55
Інна Кузнецова, «Радіо свобода»
36 748
26.10.2011 12:02
Андрій Кокотюха
для «Детектор медіа»
42 955
25.10.2011 13:27
Оксана Іванців, Роман Головенко, «Українська правда»
37 860
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду