Антитютюновий закон заборонив зображення сигарет або процесу паління в іншій рекламі

14 Березня 2012
7663
14 Березня 2012
13:35

Антитютюновий закон заборонив зображення сигарет або процесу паління в іншій рекламі

7663
Президент підписав жорсткіший варіант закону
Антитютюновий закон заборонив зображення сигарет або процесу паління в іншій рекламі

Народний депутат Андрій Шевченко назвав ухвалення і підписання антитютюнового закону рідкісним випадком результативної співпраці парламенту, президента та громадськості. Про це він сказав під час прес-конференції, яка відбулася 14 березня в УНІАНі.

 

Нагадаємо, 13 березня президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів», який набуде чинності через півроку.

 

Андрій Шевченко озвучив конкретні зміни, які розпочнуться в Україні через шість місяців. «У нас уже давно заборонена реклама тютюну на телебаченні і радіо, два роки тому заборонили рекламу тютюну на зовнішніх носіях. Тепер реклама тютюну повністю піде з друкованих видань, в тому числі і зі спеціалізованих газет і журналів. По-друге, у нас не буде більше тютюнових дискотек, коли під виглядом розважальних заходів проводиться пряма промоція і просування тютюнових виробів. По-третє, забороняється зображення сигарет або процесу паління в іншій рекламі. Останнє: реклама тютюну піде з місць продажу. Інформація про сигарети в місцях продажу буде обмежена до графічної розміром 40х50 см», - сказав народний депутат.

 

За словами пана Шевченка, у цього закону «унікальна, драматична, детективна історія ухвалення». «Тут була і фальсифікація тексту, недовіра голові Комітету з питань свободи слова та інформації, п'ятимісячне затягування з підписанням у Верховній Раді. Я не можу пригадати жодного іншого законопроекту, у якого була б настільки драматична і детективна історія», - розповів екс-голова Комітету з питань свободи слова та інформації.

 

Народний депутат, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко під час прес-конференції зазначив, що боротьба за антитютюновий закон об'єднала в парламенті дуже розрізнені сили. «За цей закон проголосували навіть ті, хто палить», - сказав він. Пан Мірошниченко зауважив, що без підтримки громадськості закон, можливо, й не був би ухвалений. «Ця ініціатива народилася знизу. Цей закон написали не ми, ми лише стали провідниками цієї ідеї. І нічого ми не зробили б, якби фактично перед кожною погоджувальною радою громадськість не збирала пікет, не акцентувала увагу на цій проблемі, не роз'яснювала народним депутатам. Це наша спільна перемога», - привітав усіх представник президента в парламенті.

 

За словами пана Мірошниченка, президент, не зважаючи на сотні листів від лобістів тютюнової галузі, все ж підписав жорсткіший варіант закону. «Десятки, якщо не сотні листів, як з боку громадськості, так і з боку лобістів тютюнової галузі надійшли до президента. Які тільки аргументи не наводилися проти тієї чи іншої позиції. І насправді всі, затамувавши подих, чекали на рішення президента. В цій складній ситуації президент продемонстрував найкращу чесноту, яка може бути. Він дбав не про сьогодення, не про матеріальні інтереси, а про майбутнє України, про тих молодих людей, які завдяки відсутності реклами тютюнових виробів, не візьмуть цигарку в рот. Я пишаюся тим, що є представником президента в парламенті», - зазначив він.

 

Народний депутат Леся Оробець сказала, що ухвалення і підписання цього закону стане в підручниках прикладом ефективного громадського лобіювання. «Це був найскладніший випадок, коли з одного боку зійшлися ті, хто за тютюнові гроші хотіли пролобіювати собі найкомфортніші умови, з іншого - дуже багато небайдужих людей», - пояснила вона.

 

Голова правління регіонального центру громадянського представництва «Життя» Андрій Скіпальський назвав 13 березня «чорним днем для тютюнової індустрії».

 

Відтепер потрібно стежити за тим, щоб тютюнові лобісти не намагалися внести пом'якшуючі зміни до цього закону, наголосили учасники прес-конференції.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7663
Читайте також
28.10.2011 11:43
Марія Землянська, «Свідомо»
31 562
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду