Оробець просить ГПУ притягти до відповідальності винних у маніпуляціях з антитютюновим законом

18 Листопада 2011
4499
18 Листопада 2011
16:36

Оробець просить ГПУ притягти до відповідальності винних у маніпуляціях з антитютюновим законом

4499
Комітет з питань свободи слова самоусунувся від проблеми
Оробець просить ГПУ притягти до відповідальності винних у маніпуляціях з антитютюновим законом

Народний депутат Леся Оробець звернулася до генерального прокурора Віктора Пшонки з проханням перевірити факти і обставини маніпуляцій із законом про заборону тютюнової реклами та спонсорства. У разі їх підтвердження, депутат просить притягти винних до відповідальності. Цю інформацію Леся Оробець підтвердила «Детектор медіа» особисто.

 

«За результатами аналізу порівняльної таблиці, остаточної редакції проекту закону, поданої на підпис голові Верховної Ради України, і стенограми пленарного засідання парламенту від 22 вересня 2011 року, голова Регламентного комітету народний депутат Макеєнко В.В. в офіційному листі № 04-32/6-1176 від 17 жовтня 2011 року на ім'я голови ВР Литвина В.М. підтвердив факти маніпуляцій із текстом законопроекту після його голосування у другому читанні в сесійній залі», - йдеться у депутатському зверненні Лесі Оробець.

 

Як писала «Детектор медіа», закон про заборону тютюнової реклами та спонсорства, ухвалений парламентом 22 вересня, досі не підписаний головою Верховної Ради. Після заяв про фальсифікацію тексту закону більше місяця пішло на його узгодження. 4 листопада Володимиру Литвину передали остаточний текст, який відповідає стенограмі засідання. Він може його або підписати, або внести в зал на переголосування. Натомість Литвин написав лист в Комітет з питань свободи слова та інформації і попросив, щоб комітет запропонував, як виправити неузгодженості в законі.

 

На засіданні комітету 16 листопада голова Андрій Шевченко намагався внести до порядку денного питання про цей закон. Але колеги його не підтримали, мотивувавши тим, що їм треба ознайомитися з остаточним текстом закону. Вони вирішили зібратися з цього приводу на позачергове засідання.

 

Через відсутність кворуму депутатам не вдалося обговорити питання ні 17, ні 18 листопада. Представники громадських організацій, які хотіли взяти участь у засіданні, вважають, що члени профільного комітету свідомо затягують питання.

 

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада України заборонила рекламу тютюнових виробів. За відповідний законопроект № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)» у другому читанні і в цілому проголосували 332 народні депутати із зареєстрованих 370.

 

Однак народний депутат Леся Оробець надіслала Володимиру Литвину депутатське звернення, в якому заявила, що на його ім'я надійшов на підпис текст закону, який не відображає реальних результатів голосування поправок № 19 і № 47 народного депутата Олени Кондратюк, що стосувалися зміни положень законопроекту про заборону реклами тютюну у пунктах продажу і тютюнового спонсорства. Пані Оробець звинувачувала тютюнове лобі в підміні кінцевого варіанту законопроекту. Законопроект на підпис готував Комітет з питань свободи слова та інформації під головуванням Олени Бондаренко.

 

Проаналізувавши відмінності в тексті законопроекту, проголосованому в сесійній залі, та в тексті закону, поданому на підпис спікеру, голова Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР України Володимир Макеєнко рекомендував Верховній Раді в порядку винятку скасувати результати голосування за законопроект № 5164 в другому читанні і в цілому та повернути його профільному комітету (з питань свободи слова та інформації) на доопрацювання з наступним поданням його на повторне друге читання. Водночас Олена Бондаренко не бачить підстав для зміни тексту законопроекту.

 

Тим часом громадськість закликала Володимира Литвина підписати текст законопроекту № 5164, скоригований профільним Комітетом з питань свободи слова та інформації відповідно до висновку Регламентного комітету, та подати закон на підпис президенту у найближчий час.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4499
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду