«Репортери без кордонів» висловлюють обурення з приводу звільнення головреда Kyiv Post
«Репортери без кордонів» висловлюють глибоке обурення з приводу звільнення Браяна Боннера з посади головного редактора української англомовної газети Kyiv Post. Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації, розповсюдженій 19 квітня.
Нагадаємо, Брайана Боннера було звільнено 15 квітня, за версією редакції, через те, що він відмовився виконати вказівку власника газети і зняти з публікації інтерв'ю з міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком. Редакція газети Kyiv Post заявила про початок страйку на знак протесту проти цензури з боку видавця. А 19 квітня журналістів Kyiv Post не пустили до офісу за розпорядженням генерального директора Джима Філіппоффа.
«Репортери без кордонів» наголошують, що власники ЗМІ ніколи не повинні втручатись у редакційну політику, що є дуже важливим для гарантування незалежності ЗМІ.
«Усунення Боннера відбулося на фоні настання тяжких часів для українських ЗМІ, коли влада стає все більше налаштованою проти критики. Зараз, вочевидь, останньою зброєю влади стали звільнення, які використовуються, щоб позбутись журналістів, які не бояться говорити відкрито», - йдеться у повідомленні.
Також у заяві зазначається, що свобода ЗМІ різко погіршилась в Україні з того часу, як до влади прийшов Віктор Янукович. Зараз Україна посіла 131 місце зі 178 у Всесвітньому рейтингу свободи слова від «Репортерів без кордонів».
У свою чергу Київська незалежна медіа-профспілка закликає журналістів у конфлікті навколо газети Kyiv Post «не ганьбитися і не ставати штрейкбрехерами». За інформацією КНМП, видавець веде переговори з однією редакційною командою, яка має прийти на зміну страйкуючої редакції. КНМП вважає, що згода вийти на роботу в Kyiv Post на місце журналістів, які відстоюють свої права, чорною плямою ляже на репутацію тих, хто погодиться на подібне.
«Хоча нас і сварять за брак цехової солідарності, але ми часто виявляли її і перемагали в боротьбі за свої права, - каже голова Комітету КНМП Юрій Луканов, - Але ніколи не було такого, щоб журналісти підставляли колег, які борються за свої права. Хочеться вірити, що такого і не станеться».
«Детектор медіа»