Нацкомісія з утвердження свободи слова: Інцидент між Ткаченком і Черваковою мають вивчити правоохоронці
Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі занепокоєна ситуацією, що складається в українському інформаційному просторі, і звертає увагу на те, що в Україні дедалі частіше порушуються права журналістів під час виконання професійних обов'язків, а значна кількість кримінальних справ, порушених за фактами нападів на журналістів, залишається без розслідування. Про це йдеться в офіційній заяві Національної комісії.
На думку членів комісії, ще одним свідченням низької політичної культури висопосадовців став інцидент між народним депутатом Олександром Ткаченком та кореспондентом каналу СТБ Ольгою Черваковою.
«Особливу стурбованість викликає факт нереагування правоохоронних органів країни на найбільш резонансні злочини. Зокрема, прокуратура України закрила справу за фактом побиття журналістів СТБ Маргарити Ситник та Валерія Новосада. Відсутність інформації про хід та результати розслідування створило негативний прецедент безкарності посадових осіб, зважаючи на те, що підозрюваним у побитті журналістів був народний депутат Олег Калашников», - йдеться в заяві.
Національна комісія також наголошує: суттєве затягування розслідування вбивства Георгія Ґонґадзе, відсутність прозорості й підзвітності в цій справі посилює побоювання української громадськості щодо відсутності політичної волі довести розслідування цієї справи до логічного завершення і покарати всіх винних у вбивстві журналіста.
Члени Нацкомісії закликають політичні сили, що братимуть участь у президентській виборчій кампанії, не використовувати маніпуляційних технологій, не втягувати журналістів у політичну боротьбу і не руйнувати журналістської професії. «Звертаємося до політичних сил не вдаватися до антидержавної риторики і не нищити країну відвертою неправдою, нівелюючи демократичні цінності виборені громадянами і, зокрема, журналістським співтовариством», - зазначено в заяві.
«Детектор медіа»