Про що говорили в етері спільного телемарафону 15 травня

Про що говорили в етері спільного телемарафону 15 травня

16 Травня 2022
1023

Про що говорили в етері спільного телемарафону 15 травня

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
1023
Перемога українців на «Євробаченні-2022», журналісти у Калуші та ситуація навколо заблокованих в «Азовсталі» військових та цивільних.
Про що говорили в етері спільного телемарафону 15 травня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 15 травня

З початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну центральні канали почали мовити у форматі спільного марафону «Єдині новини #UAРазом». «Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафону, а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Україна 24»,  «Інтер», «1+1», «Рада», ICTV/СТБ.

Канали регулярно показують у новинах та студійних блоках: звернення президента України Володимира Зеленського, брифінги урядовців та інших офіційних осіб.

Олександра Матвійчук, юристка, правозахисниця, голова правління ГО «Центр громадянських свобод» розповіла в ефірі «Україна 24», що на окупованих територіях росіяни намагаються придушити спротив, беручи в заручники активістів, журналістів, лідерів думок, волонтерів. Правозахисниця також говорила про бажання Путіна провести псевдореферендуми.

Гаррі Каспаров, російський ліберальний політик, який живе в еміграції, теж був у прямому включенні на телеканалі «Україна 24» і критикував російську диктатуру.

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук розповідав у прямому включенні про допомогу в налаштуванні логістики експорту зернових товарів. Зараз зерно доставляють переважно залізницею, допомагають у цьому закордонні партнери. Він стверджує, що замінити українську продукцію неможливо і є ризик голоду.

Україна переходить у нову фазу війни — окопну, сказав нещодавно Олексій Резніков. Невдачі росіян на Сєвєродонецькому та Лисичанському напрямках ведучі обговорювали із військовим експертом Сергієм Лузаном. На його думку, росіяни вчергове намагаються оточити українські війська, але є велика ймовірність, що й цього разу ворог зазнає поразки.

Наталія Ткаченко в ефірі «1+1» говорила про створення державного реєстру пошкодженого під час окупації і воєнних дій майна.

В ефірі всіх каналів цього дня інформували про перемогу України на пісенному конкурсі «Євробачення».

Телеканал «1+1» влаштував виїзну студію, де ведуча спілкувалась із дітьми, які вболівали за Kalush Orchestra. У рідному місті засновника гурту у переможний для музикантів день став жалобним — у війні загинув їхній земляк.

Ведуча телемарафону Марічка Падалко підготувала сюжет про місто Калуш. Вона розповіла зокрема про озеро, від назви якого походить назва міста, про слідчий ізолятор, де колись утримували молодого Степана Бандеру.

Включення з Калуша канал організував кілька разів. До ефіру приєднався  і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Урядовець висловив сподівання на те, що наша країна зможе провести на своїй території «Євробачення-2023», а українці запросять іноземців пожити за потреби у себе вдома, що стане символічною подякою за допомогу нашим громадянам.

Про ситуацію на заблокованій «Азовсталі» у блоці каналу «Рада» говорив речник Національної гвардії Руслан Музичук. Він розповів, що родичі військових на пресконференції звернулись до турецького лідера Ердогана із проханням, щоб він посприяв організації екстракції українців. Військовий і ведучі наголосили, що деблокувати Маріуполь непросто.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1023
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду