Нацрада зареєструвала The Рage, Speka, NGL.media
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала 91 друковане видання, 17 онлайн-медіа, радіостанцію і телеканал. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 7 березня.
З онлайн-медіа реєстрацію отримали:
- The Page і Speka (ТОВ «Діджітал економіка», м. Київ);
- Time Ukraine Israel (Нижня М. О., селище Козин Київської області).
Окрім того, серед нових заявників:
- онлайн-журнал (збірник наукових праць) «Духовно-інтелектуальне виховання та навчання молоді в ХХІ столітті» Науково-дослідного виробничого підприємства «Інтелект-експрес-капітал»;
- інформаційне видання «Всім.юа» ТОВ «Медіа-холдінг “Всім”» із Хмельницького;
- електронний журнал Physical Rehabilitation and Recreational Health Technologies ФОП Калмикової Ю. С. із Харкова;
- журнал «Випадки і огляди баріатричної хірургії»/«Bariatric Surgery Cases and Reviews», ТОВ «ОМФ паблішинг» із Києва;
- NGL.media громадської організації «Львівська група»;
- науково-практичний журнал Art of Medicine Івано-Франківського національного медичного університету;
- «Волинські новини» ПП «Волинські новини»;
- «Електронна система ОК. Безпека» ТОВ «Ай Ті Сістем Юкрейн»;
- «Кадровик.UA», «Охорона праці і пожежна безпека» і «HR Liga» ТОВ «Медіа групп» із Києва.
Громадська організація «Незламні кияни» подала на реєстрацію мультимедійне онлайн-медіа та ютуб-канал «Каштан news».
Отримало реєстрацію й інформаційне агентство «Волинська служба новин», внесене ТзОВ «Інформаційне агентство «Волинська служба новин».
Як повідомляє сайт регулятора, реєстрацію отримали 58 газет, 28 журналів, два наукові збірники, один збірник, один бюлетень, один спільний українсько-румунський науковий журнал.
Територія розповсюдження зареєстрованих журналів, збірників, бюлетеня — Україна (18 видань — 55%), а також Україна та зарубіжжя (15 видань — 45%).
Найбільшу кількість — 12 всеукраїнських видань державною мовою (8 журналів, 4 газети) — внесло до Реєстру ТОВ «Видавничий дім «Високий замок» зі Львова.
Три видання (два журнали, один бюлетень) зареєстрував Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена Національної академії наук України з Києва. Видання публікуються українською та англійською мовами і поширюються як у нашій державі, так і за її межами.
По два видання (усього 7 журналів, один науковий збірник) зареєстрували Буковинський державний медичний університет з Чернівців, Інститут захисту рослин Національної академії аграрних наук України з Києва, ГО «Всеукраїнська асоціація безперервної професійної освіти лікарів та фармацевтів» зі столиці, ТОВ «ДКС Центр», м. Київ. Мови публікації видань — українська та англійська, а в одного журналу — ще й румунська. Серед зареєстрованих газет — 19 всеукраїнських, 22 обласні, 17 районних. Одразу три всеукраїнські газети зареєстрував Габер М. О. з Києва: дві газети — українськомовні, одна публікується українською та англійською. По дві газети українською та російською мовами внесли до Реєстру столичне ТОВ «Мега-прес груп» та Аввакумов О. В. також із Києва.
Як уже повідомляв «Детектор медіа», також на цьому засіданні Нацрада зареєструвала нове лінійне медіа медіагрупи Starlight Media.
Реєстрацію отримав також місцевий мовник ПП «Телерадіоінформаційна агенція «Регіон-інформ Україна» (позивні «Рідне»), він мовитиме за аналоговою дротовою технологією (УР-1). Працює одну годину на добу — з 00:00 до 01:00.
Також Нацрада погодила тимчасовий відступ від умов їхніх ліцензій шести каналам та радіостанціям:
- ТОВ «Дідживан» (логотип «УНІАН») із Києва;
- Мистецько-інформаційний «РТВ — Центр «Вежа» у формі ТОВ (логотип «КСТ»), м. Конотоп Сумської області;
- ТОВ «Парбат» (позивні «Гуцульське радіо»), м. Київ;
- ТОВ «Рекламно-інформаційне агентство «Бліц» (позивні «Бліц-FM»), м. Біла Церква Київської області;
- ТОВ «АБ-Радіо» (позивні «АБ-радіо»), м. Кропивницький;
- ТОВ «Комунікаційне агентство «Сума технологій» (позивні «Перець FM»), м. Харків.
Необхідність змін вони пояснюють фінансовими труднощами, виїздом частини фахівців, постійним падінням рекламного ринку через повномасштабне вторгнення РФ, погіршенням матеріального стану, проходженням працівниками служби в ЗСУ, неможливістю залучати необхідну кількість персоналу для забезпечення виробництва певної кількості програм. Нагадаємо, на минулому засіданні Нацрада зареєструвала 110 друкованих видань, дев’ять онлайн-медіа, лінійний канал з Луцька і тринадцять провайдерів