Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

9 Березня 2021
8402
9 Березня 2021
17:30

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

8402
Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?
Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

2 березня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України заявила про створення державного цифрового мультиплексу МХ–7, який розпочне свою роботу восени 2021 року й дасть змогу мовити у Т2 ще 12 каналам.

Концерн РРТ отримав можливість для запуску мультиплексу ще рік тому, коли Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та УДЦР прорахували та затвердили висновки на 158 частот для цього проєкту. Ці частоти планувалися для державного мультиплексу, а сам концерн не був прописаний як оператор і фактично не має подібної ліцензії.

Хто інвестор мультиплексу Концерну РРТ?

За рік, що минув, Концерн РРТ так і не запустив цей проєкт, бо не знайшов фінансування, а це близько 280–300 млн грн. Ці гроші не були виділені з бюджету й нове керівництво розглядало можливість залучення приватних партнерів. Керівник Концерну РРТ Кирило Данилов в інтерв’ю «Детектору медіа» розповідав про пошук приватних інвесторів для цього проєкту. І серед потенційних інвесторів називав медіагрупи: «Якщо на ринку з’являться два оператори, то виникне ринкова ситуація. Адже зараз умови для всіх диктує Зеонбуд».

Заява про створений мультиплекс минулого тижня стала несподіванкою навіть для членів Нацради. Адже відповідно до домовленості з регулятором за п’ять місяців до його запуску Концерн РРТ має повідомити про технічну готовність для проведення конкурсу серед каналів, охочих мовити в цифрі. Такого звернення Нацрада від концерну не отримала.

Але 1 березня, за день до повідомлення Держспецзв’язку про створений мультиплекс, заявку до Нацради на отримання ліцензії провайдера програмної послуги подала інша компанія – ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі». Як повідомляють джерела «Детектора медіа», у цій заявці зазначена технологія DVB-T2 (MPEG-4), кількість каналів – 10, чисельність населення – 42 мільйони. Ця компанія має договір з Концерном РРТ, де згадується, що йдеться саме про МХ–7». Його предметом є надання концерном послуг із обслуговування обладнання компанії «що входить до складу багатоканальної телемережі МХ-7 та розташоване на об’єктах Виконавця». Серед цих послуг технічне обслуговування антен GPS, станції супутникового прийому, цифрових передавачів, передавальної антени тощо.

Тобто Концерн надає послуги з технічного обслуговування обладнання «НТМ». А сама ліцензія та діяльність провайдера лишається згаданій компанії. Таку ж схему взаємодії з Концерном РРТ має і «Зеонбуд».

Примітно, що «Нові телекомунікаційні мережі» просять надати ліцензію без конкурсу.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до керівника Концерну РРТ Кирила Данилова, однак поки відповіді не отримав. Між іншим, у договорі між Концерном та «НТМ», копію якого надало джерело, йдеться про заборону щодо публічних заяв, повідомлень та пресрелізів однієї сторони без згоди іншої. Договір підписаний 26 лютого 2021 року та дійсний до 31 грудня 2021 року.

Кому належать «Нові телекомунікаційні мережі»?

ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі» зареєстровано місяць тому 10 лютого 2021 року зі статутним фондом 5 тисяч гривень. Керівником компанії є Максим Варламов. Власниками компанії є Василь Філіпчук (70%) та Максим Варламов (30%).

До речі, пан Варламов нещодавно очолив ще одну компанію – ТОВ «Корона Санрайс» (канал «Вінтаж ТБ»), яка знайшла інвестиції також і для «Зеонбуду». Наприкінці лютого регулятор переоформив та продовжив ліцензію каналу, а цифровий провайдер-оператор погодився відновити співпрацю. Як розповідали під час засідання члени Нацради, «Зеонбуд» завдяки інвестиціям від «Корона Санрайс» зміг перелаштувати мережу МХ–5, збільшити ємність мультиплексу, внаслідок чого з’явилося місце для ще одного каналу.

Що робитиме регулятор?

Найближчим часом Нацрада планує розглянути нову заявку. Член Нацради Олександр Ільяшенко у коментарі «Детектору медіа» висловив своє ставлення до намірів компаній: «Якщо йдеться про фінансування, то я проти цього. Нині слухав президента, який висловив побоювання щодо того, що 40% глядачів залежать від приватного провайдера (мова йде про «Зеонбуд»  – ДМ). Я не проти МХ–7, але я проти того, щоб цей мультиплекс був другим "Зеонбудом". Я за те, щоб цей проєкт був на 100% державним. Тоді його можна буде убезпечити від загроз національній безпеці. Це моя особиста думка. А це питання ми незабаром будемо проговорювати з колегами».

За його словами, регулятор має право відмовити в задоволенні заявки ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі». «За договором, усе робить Концерн РРТ, а ця компанія дає лише гроші», – додав він.

Надати ліцензію без конкурсу, про що просять «Нові телекомунікаційні мережі», за словами пана Ільяшенка, неможливо. «Бо завтра ще п’ять компаній надішлють такі ж листи і забажають отримати таке ж право без конкурсу. І що ми робитимемо? Усе, що пов’язано з розподілом частотного ресурсу, має проходити через конкурс», – запевнив він.

У жовтні минулого року дві компанії – «Телемережі України» та УЦТМ – хотіли стати провайдерами ефірного цифрового телебачення, однак тоді регулятор такого дозволу їм не дав. Мотивація – відсутність частот. Оскільки ті, що є, виділені саме для державного мультиплексу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8402
Читайте також
30.05.2021 15:46
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
5 575
18.03.2021 12:44
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
4 383
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду