12:45
Понеділок, 12 Жовтня 2020

Fremantle вважає, що «1+1» привласнив ключові елементи The Masked Singer у шоу «Маскарад» (ДОПОВНЕНО)

5 713
Наразі дистриб’ютор формату The Masked Singer чекає на оцінку FRAPA та висновок українських юристів щодо дій телеканалу.
Fremantle вважає, що «1+1» привласнив ключові елементи The Masked Singer у шоу «Маскарад» (ДОПОВНЕНО)
Fremantle вважає, що «1+1» привласнив ключові елементи The Masked Singer у шоу «Маскарад» (ДОПОВНЕНО)

Компанія Fremantle, яка є дистриб’ютором формату The Masked Singer, вважає, що телеканал «1+1» у шоу «Маскарад» привласнив ключові елементи The Masked Singer. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент з комерційних та бізнесових питань FremantleMedia Тоні Стерн у відповідь на запит ТРК «Україна».

«"1+1" спеціально привласнили ключові елементи The Masked Singer і додали до них єдиний елемент, взятий з Mysteries in the Spotlight – змагання двох команд журі, які намагаються відгадати особистість учасників», – вважають у компанії.

Пан Стерн сказав, що Fremantle консультуватимуться з українськими юристами, чи порушив «1+1» закони України про інтелектуальну власність і чи є підстави для подання позову проти каналу. Компанія ще не отримала висновок Міжнародної організації з визнання та захисту форматів FRAPA щодо дій «1+1». «Щойно ми отримаємо відповідь від них і висновок від ваших українських юристів, зможемо обговорити наші подальші кроки», – пояснив Тоні Стерн.

У Fremantle порівняли ключові елементи The Masked Singer (формат, який купила «Україна»), Mysteries in the Spotlight (формат, який купив «1+1») та «Маскараду»:

  • у Mysteries in the Spotlight учасники показують різноманітні таланти: від стенд-ап-комедії і циркових номерів до драматургії, танцю й пантоміми. У версії «1+1» учасники не показують різноманітності талантів, вони просто співають – що є ключовим елементом The Masked Singer;
  • у Mysteries in the Spotlight наприкінці випуску викривають усіх учасників, а перемагає команда суддів, яка вгадала найбільше учасників. У версії «1+1» в одному випуску викривають лише одного учасника, інші продовжують змагатися. Виходить, що замість замкнутих випусків у шоу структура арки – ключовий елемент The Masked Singer;
  • у Mysteries in the Spotlight виступи побудовані на сценах, які передають різноманітні ситуації через сценографію, костюми, музику, візуальний ряд і сценарій (історичний період, відомий фільм, відоме місце та інші моменти/ситуації). У версії «1+1» учасники виступають не у відомих сценах, а просто стоять по центру сцени, оточені декораціями – ключовий елемент The Masked Singer;
  • у Mysteries in the Spotlight у кожному випуску по три виступи, у кожному з яких змагається по два учасники. У версії «1+1» немає прямого змагання між двома учасниками, кожен з них виступає сам –ключовий елемент The Masked Singer.

Компанія Fremantle вказала ще на низку елементів в «Маскараді», які нагадують The Masked Singer:  • голоси учасників спотворюють під час розмови, але не під час співу;
  • судді ставлять питання учасникам, у Mysteries in the Spotlight це робить лише ведучий;
  • кліпи з підказками на особистість замаскованих учасників;
  • елементи дизайну студії та графіки нагадують The Masked Singer;
  • назва «Маскарад» натякає на те, що це адаптація The Masked Singer.

«Вони додали в шоу нові елементи, щоб зробити його менш схожим на The Masked Singer. Найочевиднішим є ліпсінк-батл членів журі за право викриття одного з двох учасників, які потрапили в зону ризику. Крім того, це взагалі не елемент формату Mysteries in the Spotlight», – каже дистриб’ютор формату The Masked Singer.

Крім того, у Fremantle розповіли, що в жовтні 2019 року придбали форматні права на The Masked Singer для України. Тоді торгова представниця компанії в Україні Анне Кірсіпуу запропонувала цей формат українським каналам.

«Після того, як ТРК "Україна" виявили найбільшу зацікавленість і запропонували найвищу ціну, Анне звернулась до "1+1", сказавши їм, що їхня пропозиція не найвища, і запитала, чи не бажають вони збільшити суму; отримавши відмову, Анне прийняла пропозицію ТРК "Україна". Коли "1+1" зрозуміли, що ми погодили угоду з іншим каналом, вони почали висловлювати нам своє розчарування нашим вчинком, але ми сказали, що дали обіцянку і не збираємося зривати угоду», – розповідають у компанії.   

У Fremantle побоювалися, що «1+1» може скопіювати формат The Masked Singer, коли канал почав анонсувати нове розважальне шоу. Компанія тоді застерігла канал від можливої підробки формату. Пізніше «1+1» запевнив, що не використовує жодних ключових елементів формату The Masked Singer і шоу «Маскарад» не порушує права Fremantle.

ДОПОВНЕНО: «1+1 медіа» на прохання «Детектора медіа» прокоментувати ці звинувачення відповіла: «Будь-які стосунки між ТОВ "ТРК „Студія 1+1“" та іншими сторонами надалі розвиваються виключно в юридичній площині».

Нагадаємо, 6 жовтня телеканал «Україна» звинуватив телеканал «1+1» у підробці формату The Masked Singer у програмі «Маскарад» і заявив про намір подавати до суду. Станом на 9 жовтня «Україна» та компанія Fremantle збирали докази проти «1+1». Канал «1+1» наполягає, що створив шоу за іншим форматом – Mysteries in the Spotlight. 8 жовтня телерадіокомпанія «Студія 1+1» повідомила, що подасть до суду позов про захист честі та ділової репутації проти ТРК «Україна». «1+1 медіа» вважає закиди про піратську поведінку «образливими та необґрунтованими».

Компанія Fremantle, яка є дистриб’ютором формату The Masked Singer, вважає, що шоу «Маскарад», яке зробив канал «1+1», набагато ближче до формату The Masked Singer, ніж до формату Mysteries in the Spotlight. Fremantle звернеться до Міжнародної організації з визнання та захисту форматів FRAPA за оцінкою дій каналу «1+1».

За купівлю в компанії Fremantle прав на адаптацію The Masked Singer змагалися три українські телеканали: «Україна», «1+1» і СТБ. Перший запропонував найвигіднішу для правовласника пропозицію й у квітні 2020 року придбав права на адаптацію. «Україна» планує виробляти проєкт під назвою «Маска».

Канал «1+1», коли Fremantle віддала перевагу його конкурентам, придбав досить схожий румунський формат Mysteries in the Spotlight у компанії Antena TV Group. Українська версія шоу має назву «Маскарад», вона стартувала в ефірі 6 жовтня.

~insertother~

Фото: TV.ua

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5713
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду