«1+1 медіа» стала членом FRAPA

«1+1 медіа» стала членом FRAPA

15 Грудня 2020
2910
15 Грудня 2020
13:59

«1+1 медіа» стала членом FRAPA

2910
Медіахолдинг отримає додатковий захист своєї інтелектуальної власності й матиме доступ до сервісів, пов’язаних із відстоюванням прав компаній-учасників асоціації.мпаній-учасників асоціації.
«1+1 медіа» стала членом FRAPA
«1+1 медіа» стала членом FRAPA

Група «1+1 медіа» (ТОВ «ТРК «Студія 1+1») 15 грудня 2020 року стала членом Міжнародної асоціації з визнання та захисту форматів FRAPA (Format Recognition and Protection Association). Про це повідомила пресслужба каналу.

«Серед членів та керівництва FRAPA – авторитетні мовники, форматники, дистриб’ютори, продюсери та інші представники медіаіндустрії зі всього світу. Членство українського медіахолдингу в асоціації, що стоїть на варті дотримання правил fair play між мовниками усього світу, дає нам надію на те, що українська ТБ-індустрія вийде на новий щабель розвитку і зарекомендує себе належним чином на міжнародній арені, – сказав генеральний директор медіагрупи Ярослав Пахольчук. – Попри те, що рішення організації не мають законодавчої сили, членство у структурі дає її учасникам багато переваг і можливостей у царині авторського права».

Медіахолдинг отримає додатковий захист своєї інтелектуальної власності на міжнародному рівні й матиме доступ до сервісів, пов’язаних із відстоюванням прав компаній-учасників асоціації. Зокрема: реєстрації формату, вивченню та висновків експертів щодо можливого плагіату, створення біблії формату, консультації стосовно ринкової оцінки вартості тощо.

Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року телеканал «Україна» звинуватив телеканал «1+1» у підробці формату The Masked Singer у програмі «Маскарад» і заявив про намір подавати до суду. Станом на 9 жовтня «Україна» та компанія Fremantle збирали докази проти «1+1». Канал «1+1» наполягає, що створив шоу за іншим форматом – Mysteries in the Spotlight. 8 жовтня телерадіокомпанія «Студія 1+1» повідомила, що подасть до суду позов про захист честі та ділової репутації проти ТРК «Україна». «1+1 медіа» вважає закиди про піратську поведінку «образливими та необґрунтованими».

Fremantle вважає, що телеканал «1+1» у шоу «Маскарад» привласнив ключові елементи The Masked Singer. Виконавчий віцепрезидент з комерційних та бізнесових питань компанії Тоні Стерн сказав, що Fremantle консультуватимуться з українськими юристами, чи порушив «1+1» закони України про інтелектуальну власність і чи є підстави для подання позову проти каналу. Також компанія звернулася до Міжнародної організації з визнання та захисту форматів FRAPA за оцінкою дій каналу «1+1», проте станом на 12 жовтня висновок ще не отримала. 

Міжнародна асоціація з визнання та захисту форматів FRAPA визнала, що шоу «Маскарад» на телеканалі «1+1» (формат Mysteries in the Spotlight) має «разючі подібності» до формату The Masked Singer, право на який отримав телеканал «Україна», – формати ідентичні на 73%. Медіагрупа 1+1 media не планує вносити жодних змін у шоу «Маскарад».

За купівлю в компанії Fremantle прав на адаптацію The Masked Singer змагалися три українські телеканали: «Україна», «1+1» і СТБ. Перший запропонував найвигіднішу для правовласника пропозицію й у квітні 2020 року придбав права на адаптацію. «Україна» виробляє проєкт під назвою «Маска».

Канал «1+1», коли Fremantle віддала перевагу його конкурентам, придбав досить схожий румунський формат Mysteries in the Spotlight у компанії Antena TV Group. Українська версія шоу має назву «Маскарад», вона стартувала в ефірі 6 жовтня.

Ще до того, як «Плюси» оголосили про своє шоу та його формат, у Fremantle побоювалися, що «1+1» може скопіювати формат The Masked Singer. Компанія тоді застерігла канал від можливої підробки формату. Пізніше «1+1» запевнив, що не використовує жодних ключових елементів формату The Masked Singer і шоу «Маскарад» не порушує права Fremantle.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2910
Читайте також
07.07.2021 15:19
«Детектор медіа»
2 447
26.09.2020 06:00
Галина Петренко
13 753
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду