Шоу «Маскарад» «1+1» на 73% ідентичне до формату The Masked Singer – Асоціація із захисту авторських прав

Шоу «Маскарад» «1+1» на 73% ідентичне до формату The Masked Singer – Асоціація із захисту авторських прав

30 Жовтня 2020
6270
30 Жовтня 2020
16:33

Шоу «Маскарад» «1+1» на 73% ідентичне до формату The Masked Singer – Асоціація із захисту авторських прав

6270
Fremantle, MBC та канал «Україна» консультуються щодо санкцій, які можуть застосувати проти «1+1» в Україні.
Шоу «Маскарад» «1+1» на 73% ідентичне до формату The Masked Singer – Асоціація із захисту авторських прав
Шоу «Маскарад» «1+1» на 73% ідентичне до формату The Masked Singer – Асоціація із захисту авторських прав

Міжнародної асоціація з визнання та захисту форматів FRAPA визнала, що шоу «Маскарад» на телеканалі «1+1» (формат Mysteries in the Spotlight) має «разючі подібності» до формату The Masked Singer, право на який отримав телеканал Україна, – формати ідентичні на 73%. Про це 30 жовтня повідомили в спільній заяві Munhwa Broadcasting Corp (MBC), Fremantle та ТРК «Україна».

Під час аналізу FRAPA визначила схожість між форматами:

  • замасковані знаменитості виступають сольно;
  • майже всі знаменитості лише співають, хоча в першій серії одна просто танцює;
  • конкурсанти надають ключ до розгадки своєї особистості голосами, зміненими цифровим способом;
  • судді спілкуються між собою, вгадуючи особистості учасників, без закріплення вибору.
  • у кожному випуску відбувається фінал, під час якого один з учасників знімає маску, а решта продовжують боротьбу в конкурсі.

«У звіті FRAPA йдеться і про подібності в дизайні, постановці й кольоровій схемі між "Маскарадом" і російською версією The Masked Singer, котра використовувалась для порівняння», – йдеться в повідомленні.

Компанія Fremantle, яка є дистриб’ютором формату The Masked Singer, заявила, що майже всі «разючі подібності» не є елементами Mysteries in the Spotlight.

Водночас у FRAPA зазначили, що головна відмінність між форматами полягає в тому, що в «Маскараді» відбувається змагання між двома командами суддів, а також кілька незначних доопрацюваннь: цифровий співведучий і ліпстинкбатл представників журі за право вибору учасника, який зніме маску.

Fremantle, MBC та ТРК «Україна» продовжують оскаржувати показ «Маскараду», а також консультуються щодо санкцій, які можуть застосувати проти «1+1» в Україні. 

«Усі причетні сторони було поінформовано про звіт, і ми сподіваємося, що "1+1", озброєні даною інформацією, припинять трансляцію цієї програми і повернуться до виробництва оригінальної версії Mysteries in the Spotlight», – йдеться в заяві.

FRAPA є міжнародною асоціацією індустрії форматів, що займається їх захистом і просуванням. До неї входять творці форматів, продюсери, дистриб’ютори, мовники, а також організації, що мають комерційну зацікавленість у форматному бізнесі. Аналіз – одна з послуг FRAPA, за якою два формати порівнюються за суворою методологією й чіткою процедурою, задля надання якомога кращого і найбільш нейтрального експертного висновку в індустрії форматів.

«Детектор медіа» очікує коментар від «1+1 медіа».

Нагадаємо, 6 жовтня телеканал «Україна» звинуватив телеканал «1+1» у підробці формату The Masked Singer у програмі «Маскарад» і заявив про намір подавати до суду. Станом на 9 жовтня «Україна» та компанія Fremantle збирали докази проти «1+1». Канал «1+1» наполягає, що створив шоу за іншим форматом – Mysteries in the Spotlight. 8 жовтня телерадіокомпанія «Студія 1+1» повідомила, що подасть до суду позов про захист честі та ділової репутації проти ТРК «Україна». «1+1 медіа» вважає закиди про піратську поведінку «образливими та необґрунтованими».

Fremantle вважає, що телеканал «1+1» у шоу «Маскарад» привласнив ключові елементи The Masked Singer. Виконавчий віцепрезидент з комерційних та бізнесових питань компанії Тоні Стерн сказав, що Fremantle консультуватимуться з українськими юристами, чи порушив «1+1» закони України про інтелектуальну власність і чи є підстави для подання позову проти каналу. Також компанія звернулася до Міжнародної організації з визнання та захисту форматів FRAPA за оцінкою дій каналу «1+1», проте станом на 12 жовтня висновок ще не отримала. 

За купівлю в компанії Fremantle прав на адаптацію The Masked Singer змагалися три українські телеканали: «Україна», «1+1» і СТБ. Перший запропонував найвигіднішу для правовласника пропозицію й у квітні 2020 року придбав права на адаптацію. «Україна» виробляє проєкт під назвою «Маска».

Канал «1+1», коли Fremantle віддала перевагу його конкурентам, придбав досить схожий румунський формат Mysteries in the Spotlight у компанії Antena TV Group. Українська версія шоу має назву «Маскарад», вона стартувала в ефірі 6 жовтня.

Ще до того, як «Плюси» оголосили про своє шоу та його формат, у Fremantle побоювалися, що «1+1» може скопіювати формат The Masked Singer. Компанія тоді застерігла канал від можливої підробки формату. Пізніше «1+1» запевнив, що не використовує жодних ключових елементів формату The Masked Singer і шоу «Маскарад» не порушує права Fremantle.

Фото: 1+1

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6270
Читайте також
26.09.2020 06:00
Галина Петренко
13 760
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду