Коломойський каже, що Офіс президента хоче повернути активи УМХ оточенню Курченка

Коломойський каже, що Офіс президента хоче повернути активи УМХ оточенню Курченка

10 Вересня 2020
4173
10 Вересня 2020
16:57

Коломойський каже, що Офіс президента хоче повернути активи УМХ оточенню Курченка

4173
Йдеться про ТОВ «Видавництво Український медіа дім», директор якого є адвокатом Сергія Курченка.
Коломойський каже, що Офіс президента хоче повернути активи УМХ оточенню Курченка
Коломойський каже, що Офіс президента хоче повернути активи УМХ оточенню Курченка

Олігарх Ігор Коломойський в інтерв'ю своєму агентству УНІАН заявив, що радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк хоче повернути заарештовані активи «Українського медіа холдингу» (УМХ) оточенню колишнього власника, бізнесмена-втікача Сергія Курченка, а саме – компанії «Видавництво Український медіа дім». Компанія пана Коломойського «1+1 інтернет» теж бере участь у конкурсі на управління активами УМХ.

За словами пана Коломойського, пан Подоляк нібито тисне на керівництво Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних чи інших злочинів (АРМА) та вимагає, щоб переможцем конкурсу на управління УМХ оголосили ТОВ «Видавництво Український медіа дім».

Олігарх каже, що ця компанія запропонувала одну з найнижчих пропозицій по доходах до держбюджету, тоді як його ТОВ «1+1 інтернет» пропонує п’ять мільйонів.

УНІАН повідомляє, що директор ТОВ «Видавництво Український медіа дім» Денис Юморанов є адвокатом та представником Сергія Курченка в кримінальних провадженнях. «Більше того, з аналізу структурної пов’язаності підприємства теж випливає прямий зв'язок з групою УМХ», – йдеться в повідомленні. Як писав «Детектор медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» видає частину видань УМХ, які не були передані АРМА: «Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode. За реєстром, власник компанії – Віктор Покатилов з Луганської області.

Крім того, за інформацією Ігоря Коломойського, Михайло Подоляк викликав заступника голови АРМА Володимира Павленка та казав йому про «необхідність» перемоги ТОВ «Видавництво Український медіа дім». Після пояснень, що це «практично неможливо», радник керівника ОПУ нібито пригрозив, що «посадить» тимчасового виконувача обов’язків голови АРМА Віталія Сигидина та застеріг від проведення тендерного комітету.

Олігарх додав, що пана Сигидина 10 вересня на 16:00 викликав до ОПУ заступник голови відомства Андрій Смирнов, якому «погрози були озвучені вже особисто».

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Михайла Подоляка та із запитом до АРМА.

Нагадаємо, 28 серпня завершився строк подачі документів на повтортний конкурс АРМА на управління активами УМХ. Документи на участь у повторному конкурсі подали шість компаній: ТОВ «Видавничий дім "Масаві"», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Сьогодні Мультимедіа» (входить до «Медіа Групи Україна»), ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» і ТОВ «1+1 інтернет» (входить до холдингу «1+1 медіа»).

«Медіа Група Україна» заявила, що конкурс на управління активами УМХ не відповідає нормам чинного законодавства, тому його потрібно скасувати. «1+1 медіа», своєю чергою, вбачає в повторному конкурсі АРМА лобіювання інтересів ТОВ «Видавництво Український медіа дім». АРМА у відповідь заявило, що новий конкурс на управління активами УМХ проводить з дотриманням вимог законодавства та принципів відкритості.

Це повторний конкурс на управління активами УМХ. Перший конкурс АРМА тривав до 3 липня, документи подали сім компаній: ТОВ «Об’єднана медіа група», ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «Комунікаційний хаб "Економіка"», ТОВ «Зручно», ТОВ «Ера-медіа», ТОВ «Видавництво Український медіа дім» та ТОВ «Телерадіокомпанія "Шансон"». 

Тоді «Медіа Група Україна», яка не брала участі в конкурсі, заявила, що конкурс АРМА не відповідає закону «Про телебачення і радіомовлення» та залишила «за собою право звернутися до суду». Водночас «Український медіа холдинг» заявив про намір оскаржити в суді конкурс АРМА, його результати та договір на управління. Радіокомітет також закликав Агентство пояснити процедуру проведення конкурсу, або скасувати конкурс та оголосити його повторно після усунення порушень.

Антимонопольний комітет України попередив претендентів на управління активами УМХ, що вони підпадають під антимонопольні обмеження, тому їм може бути потрібен дозвіл на концентрацію.  

20 липня АРМА повідомило, що тендерний комітет Агентства не зміг обрати управителя для «Українського медіа холдингу» серед семи компаній, та оголосило повторний конкурс.

Група «1+1 медіа» заявила, що братиме участь у повторному конкурсі. Водночас поскаржилася, що АРМА не повідомило про результати попереднього конкурсу перед оголошенням нового та не пояснило, які саме вимоги не були дотримані при оформленні й подачі документів. «Медіа Група Україна» запропонувала АРМА передавати в управління не всі активи УМХ разом, а певними частинами (лотами), щоб запобігти можливій монополізації ринку. 

АРМА пояснило, чому відмовило всім кандидатам у першому конкурсі: голова Тендерного комітету АРМА Володимир Рудниченко сказав, що документи від семи компаній не містили всієї необхідної інформації або з них неможливо було визначити, чи відповідає учасник вимогам.

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

Фото: «Українська правда»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4173
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду