Щастя з плюсом
«1+1» обіцяє сезон лідерських амбіцій. Генеральний директор Олександр Ткаченко без зайвої скромності пропонує дивитись на «1+1» як на групу каналів №1 в Україні, а керівник телевізійного напрямку групи Сергій Дем'янчук переконує, що цей сезон стане чи не найсильнішим за історію існування каналу.
Сергій Швець вручає мікрофон своїй дочці Марті. Позаду в кадрі Юлія Жмакіна та Марічка Падалко
На 15-й рік свого існування «Плюси» змінюють слоган на «Ти не один. Щастя поруч» та запускають вісім нових проектів. Розважальні шоу вихідного дня «Танцюю для тебе-3» та «Я люблю Україну», лінійка щоденного медичного проекту «Лікарі», кулінарне шоу «Смакуємо», програма соціальних розслідувань «ТСН. Варта» та скетч-шоу «Говорить та показує Україна». Останній проект створюватимуть Юрій Горбунов, Дядя Жора, Сергій Чекалкін та Бурим-Бурим.
Також на каналі стартує оновлений «Сніданок з 1+1». «Плюси» відмовились від інформаційного експерименту минулого року та повернулись до більш звичного розважального формату. «Інформаційний ранок на 1+1 виглядав не зовсім природно, адже це сімейний канал. Тому ми повернулись до ідеї розважального ранку - це такий лайт стайл. Ми обіцяємо, що відрізнятимемося настроєм. Буде зарядка, діти, рецепти, як завжди», - сказала ТК редактор проекту Юлія Жмакіна.
Лідія Таран і Марічка Падалко
Окрім цього, «Плюси» запускають першу україномовну теленовелу за румунським форматом «Тільки кохання». Серіал є власним продуктом каналу, і команда проекту сподівається, що він стане подією нового сезону. Однак, Олександр Ткаченко зазначив у коментарях ТК, що не виключає можливого продажу серіалу і на російський ринок.
«Це не самоціль. Як тільки остаточно завершимо виробництво будемо обговорювати це питання з росіянами. Дехто з них вже бачив змонтовані перші серії», - сказав він.
На початку нового року «1+1», за словами пана Ткаченка, розпочне роботу над серіалом «Пончик Люся» за сценарієм Тетяни Гнєдаш.
Також канал запускає нові російські серіали «Крем», «Маргоша-2» та «Барвіха» (щодо купівлі останнього влітку цього року вів переговори Новий канал). І наголошує, що показ «Крему», приміром, на українських «Плюсах» буде прем'єрним - у Росії глядачі фільму ще не бачили.
Про те, що покупного продукту на каналі не бракуватиме, свідчить і підписання угоди з 20th Century Fox. На презентації «1+1» офіційно підтвердили цей факт.
За інформацією джерел ТК, «1+1» ще й транслюватиме топові матчі українського чемпіонату та єврокубків. Однак Олександр Ткаченко і Сергій Дем'янчук відмовилися це прокоментувати.
Олександр Ткаченко обговорює новий сезон з Настею Каменських
Сам генеральний директор групи компаній «1+1» у розмові з ТК був небагатослівним. Зокрема, він наголосив на тому, що змін у форматі ТСН в новому сезоні не планується, однак, можливо, з'являться нові ведучі. Він підтвердив, що продовжить співпрацювати з Алою Мазур, однак обмежився лише загальними словами.
На презентації нового сезону також стало відомо, що канал визначився з новим керівником виробничого підрозділу компанії «1+1 Production». Ним став румунський продюсер Габріель Попеску, який змінив на цій посаді Романа Єлістратова. Хоча причини звільнення пана Єлістратова Олександр Ткаченко не називає, а лише по філософськи коментує: «Природній процес, немає нічого вічного. Люди приходять та йдуть».
Сергій Дем'янчук, керівник телевізійного напрямку групи «1+1»: «Підстав інвестувати у позапрайм у нас немає»
Сергій Дем'янчук
- Пане Сергію, скажіть, які зміни у програмуванні чекають на «1+1»?
- У нас буде серйозна зміна всіх праймових лінійок. Ми віримо у наше доктор-шоу «Лікарі», і в те, що для нашої «цільової жінки» здоров'я - це один з головних пунктів щастя. Це буде начебто прийом лікаря у прямому ефірі. Але це не буде спонсорський проект, де ми радитимемо приймати певні ліки. Проект буде розрахований на жінок 35-45 років. Частка за нашою цільовою 18-54 планується в районі 12%, 50+.
- Чи лишаться у праймі художні фільми?
- Кінопоказ у нас о 23.00. Тобто ми вертаємось до лінійки щоденних фільмів.
- Окрім Fox, які ще пакети кінопоказу є у «1+1»?
- Ми ведемо переговори ще з двома мейджерами, поки не можу їх назвати. Щодо російського кінопоказу, то зараз росіяни не продають пакетами. У зв'язку з кризою російські пакети розчинились. Зараз немає з чого робити пакети: ті, що виробляли колись по 200 - 300 серій на рік, зараз виробляють по 20 - 30. Але ми працюємо зі всіма російськими виробниками.
- Як би ви охарактеризували серіальний та кінопродукт, що вписувався б у формат нинішнього «1+1»?
- З точки зору якості аудиторії, я думаю, що зараз у нас буде чи не найсильніший сезон «1+1» за всю історію його існування. Ми дуже довго до цього йшли і добирали продукт. Я хочу сказати, що цей сезон з точки зору правильності діалогу з нашою цільовою аудиторією буде найсильнішим. З точки зору цифр, які ми будемо отримувати.... Знаєте, я дуже забобонна людина, я дуже сильно переживаю за рейтинги.
- Але амбіції досить серйозні - стати групою №1. Чи ставляться конкретні строки для цього?
- Звичайно. Але я не можу вам їх назвати. Ці строки короткі.
- Раніше ви розповідали, що канал переважно орієнтується на показники прайму, а денні слоти заповнює здебільшого повторами. Як буде в новому сезоні?
- Поки що підстав інвестувати у позапрайм у нас немає. Ми змушені керуватись виключно економікою. Як тільки ми будемо бачити ознаки пожвавлення в цьому плані - тоді будемо думати про продукт для позапрайму.
- Якщо взяти пакет Fox, то він останні п'ять років належав «пінчукам», і частина цього продукту вже стала брендовими проектами цих каналів. Наприклад мультфільм «Сімпсони» на М1. На якому каналі групи з'явиться, приміром, цей мультсеріал?
- Назви продуктів в пакеті - це закрита інформація. Я не можу її коментувати. Можу лише підтвердити, що ми підписали цей контракт, і повний ексклюзив належить групі компаній «1+1».
- «1+1» фінансує загальнонаціональну панель, але не продається по ній. Коли ви плануєте перейти на продажі за цією панеллю?
- Ми абсолютно переконані, що це майбутнє. Незважаючи на кризу, якщо дивитись по сектору рекламодавців, так званий FMCG, який дає основну частину реклами, отримує доходи не тільки з міст «50+», а з усієї України. Тому, я гадаю, за пару років ми будемо готові. Відповідь на ваше запитання - до 2012 року.
- І розкажіть, будь-ласка, про формат каналу «Кіно» у новому сезоні»?
- Канал «Кіно» ми орієнтуємо на молодих чоловіків - 20-24 роки.
- Чи залишаться на «Кіно» повтори програм, що вже були на «1+1» ?
- Питання не у повторах, питання в тому, який продукт показує канал і для якої аудиторії. Я не можу відкрити вам сітку. Можу лише сказати, що програми, які підходять каналу «Кіно» від «1+1» будуть мігрувати в межах групи, а ті, що не підходять - не будуть.
Григорій Тичина, голова правління каналу ТЕТ: Катеринчук займеться власним виробництвом ТЕТа, але не новинами.
Григорій Тичина
- Пане Григорію, скажіть які сильні сторони має канал ТЕТ?
- Нашою сильною стороною є те, що понад 60% нашої аудиторії - це молоді жінки. Тому, добираючи контент, ми будемо укріплювати молодіжне ядро аудиторії, яке є досить привабливе для рекламодавця.
- Але ви купили права на трансляції матчів українських футбольних клубів. Як ви позиціонуватимете футбол на жіночому каналі?
- Зараз дуже багато молодих людей, які цікавляться футболом, і частка за молодіжною аудиторією при трансляції футбольних матчів зазвичай переважає частку за 4+. Спочатку ми трошки цьому дивувались, але зараз звикли і сприймаємо це природно. Я думаю, що і футбол, який здавалося б, стоїть окремо від ядра нашої аудиторії прекрасно підвищує і частку, і рейтинг, у тих слотах, де він знаходиться. Особливо це стосувалось матчів «Динамо» у Лізі Чемпіонів у минулому сезоні. Тоді частки були взагалі величезні 15-16%, що у сім разів перевищує нашу середню частку, а чемпіонат України давав частку 4-5%, що теж вдвічі вище за середню частку телеканалу.
- Які обов'язки та сфера відповідальності будуть у Наталії Катеринчук?
- Вона займатиметься власним виробництвом. Зараз у нас є достатньо за хронометражем власного виробництва, яке складає більше 30% ефіру. Тобто квоту, визначену законом та умовами ліцензії, ми виконуємо та перевиконуємо. Зараз постало питання покращити якість того, що ми робимо. Скажу одразу - це будуть не новини. Але наші проекти «Дивись» та «Дивись, хто прийшов» подібні до новинних програм. Нам би хотілось, щоб з'явились і аналогічні програми.
Фото Павла Старостенка