У які історії нас втягують російські медіа, що працюють з-за меж Росії? Гостя подкасту «Медіуми» — Олена Гусейнова
Українська поетка та письменниця Олена Гусейнова спершу прийняла запрошення на літературний фестиваль «Prima Vista» в естонському місті Тарту, але відмовилася, коли побачила серед запрошених поетку й редакторку російського журналу ROAR Лінор Горалік. Організатори своєю чергою після відмови Олени Гусейнової скасували запрошення і для Лінор Горалік. Фанати Лінор зчинили скандал. Але з чим вона їхала на літературний фестиваль? Що хотіла донести до публіки? Збиралася засудити воєнні злочини росіян у Бучі чи російські ракетні обстріли дитячого майданчика в центрі столиці України? Чи поговорити про модні тренди в одязі російських протестувальників? Куди посилати (окей, спрямовувати) російських медійників, що позиціюють себе як опозиціонерів? Досвід яких медіа буде для них справді корисним і потрібним для руху вперед, а не подальшого занурення в імперську пітьму?
Про це ведучі подкасту «Медіуми» Вадим Міський і Наталя Соколенко поговорили із поеткою, письменницею, літературознавицею, ведучою «Українського радіо» і «Радіо Культура», авторкою подкасту «Книгосховище» Оленою Гусейновою.
Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, CastBox, NV Подкасти та інших подкастингових платформах.
00.00 Скандал на літературному фестивалі в естонському місті Тарту: що сталося («что случілось»)?
05.30 Що може і чого не може зробити російська культура?
08.00 Де і коли українська культура обіграла російську?
10.00 Про що мала бути лекція Лінор Горалік на літературному фестивалі?
15.15 Про що пишуть у журналі ROAR, який редагує Лінор Горалік?
21.30 Про катастрофу російської культури.
28.00 Український слід в естонському місті Тарту: що там робили засновник Асканії-Нови барон фон Фальц-Фейн, Леся Українка, діячі Української Народної Республіки?
38.00 Чому російським медійникам треба негайно перечитати журнал польської еміграції «Культура» і зрозуміти велич редактора «Культури» Єжі Ґедройця?
Нагадаємо, в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з комунікаційницею Веронікою Вельч про те, як завдяки медіа Трамп став «своїм» для американців, а також із воєнним істориком Василем Павловим про «победобєсіє» у масовій культурі.
Також рекомендуємо: «ДМ» нещодавно запустив подкаст із назвою «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках наших онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки співпраці з Українським радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, що ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.