Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 вересня

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 вересня

6 Вересня 2022
836
6 Вересня 2022
09:52

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 вересня

836
Псевдореферендуми, «останнє китайське попередження», антиурядові мітинги в ЄС, Алла Пугачова під загрозою.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 вересня
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 вересня

У блоці каналу іномовлення політкоментатор Олексій Буряченко говорив про перенесення дат псевдореферендумів, на яке впливають успіхи української армії. Також експерт нагадав про заяви Володимира Зеленського щодо неможливості будь-яких перемовин із Росією у разі проведення «референдумів». За словами Буряченка, дається взнаки й брак політтехнологів, які хотіли б поїхати на окуповані території працювати на псевдореферендумах. Детальніше про проблематику псевдореферендумів читайте в матеріалі Ярослава Зубченка.

Керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В'ячеслав Потапенко відзначив безпрецедентну допомогу українцям від Євросоюзу. Як відомо, раніше ЄС домовлявся з іншими країнами про можливість перебування на їхній території кожної сотні біженців. Коли ж почалося повномасштабне вторгнення росіян, Євросоюз відкрив кордони відразу для чотирьох мільйонів українців.

У блоці каналу «1+1» директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев коментував газовий шантаж Росії, який набирає обертів, однак в ЄС сприймається вже не так, як раніше.

Експерт-міжнародник Станіслав Желіховський оцінював вплив війни в Україні на розвиток військової промисловості у світі та перебудову оборонної стратегії НАТО та ЄС.

Політолог-міжнародник Максим Ялі коментував охолодження стосунків між Росією та західним світом, яке він назвав продовженням холодної війни. На його думку, аналогією Карибської кризи стане Тайванська криза. Він також говорив про паніку в російських ЗМІ на тлі відмов у візах до США всій делегації Росії на чолі з Сергієм Лавровим. Пізніше ситуацію навколо Тайваню обговорювали із політкоментатором Володимиром Фесенком. Він сказав, що вислів «останнє китайське попередження» справді з’явився на тлі китайсько-тайванських відносин наприкінці 1950-х років, і ми й досі можемо бачити актуальність цього вислову.

Політконсультант і медіааналітик Олексій Ковжун назвав результатом втоми росіян від постійної пропаганди анонсоване повернення в ефір «Первого канала» розважальних програм. За його словами, буде навіть цікаво подивитися ці розважальні програми, адже там, імовірно, буде дуже багато мілітаристичних наративів.

Російська політологиня Тетяна Полоскова говорила про зростання кількості смертей і самогубств серед російських чиновників, нагадавши, що після розвалу СРСР теж було дуже багато самогубств у колишній верхівці ЦК. Вона також зазначила, що з 25 лютого бере участь у марафоні «FreeДом», і жодного разу ніхто з росіян їй нічого не сказав і не написав — ні доброго, ані поганого. Але після останнього етеру її знайомий росіянин надіслав повідомлення: «Таню, молодець, що говориш правду». Це, на її думку, означає, що люди в Росії дивляться «FreeДом» і розуміють, що відбувається насправді.

У блоці каналу «Інтер» історик Володимир Сергійчук розповідав про російських колаборантів часів Другої світової війни. Зокрема про «власовців», які прагнули поділити світ разом із Гітлером, але про них російські пропагандисти забули. Зате постійно згадують і бояться галицьких націоналістів, які насправді боролись не разом із Гітлером, а проти нього, як і проти більшовиків.

Голова Кабінету міністрів Чеченської республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв прокоментував заяви Рамзана Кадирова щодо його ймовірної відставки і чутки, що Кадиров може з’явитись на окупованих територіях України: «Він може з’явитись, але ненадовго. Українська армія і чеченські батальйони, які воюють на боці України, будуть дуже раді бачити Кадирова в Україні і поспілкуватися з ним».

Російський політик Геннадій Гудков коментував антиурядові мітинги у Європі. На запитання ведучої, чи платить за ці мітинги Росія, Гудков відповів: «Не можемо казати, що хтось за них платить. Треба розуміти, що є об’єктивна причина цих мітингів — економічна криза».

У блоці групи каналів StarLight Media журналістка StopFake Маріанна Присяжнюк розповідала про фейки російської пропаганди щодо економічної ситуації в ЄС, а російська журналістка Ксенія Ларіна – про переслідування російської інтелігенції, яка проти війни, скасування вистав не лише тих режисерів, які відкрито виступають проти війни, але й тих, хто просто мовчить. Вона також висловила стурбованість долею Алли Пугачової, яку вже в Росії з екранів зневажливо називають зрадницею. На думку журналістки, зі співачкою можуть жорстоко розправитись.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
836
Теги:
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду