У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards

У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards

21 Серпня 2024
578
21 Серпня 2024
09:47

У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards

578
Церемонія нагородження відбулася 20 серпня в Амстердамі
У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards
У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards

У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобула нагороду в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» на премії Septimius Awards. Про це повідомляє Укрінформ. 

Церемонія нагородження відбулася 20 серпня в Амстердамі.

Нагороду отримала українська журналістка та продюсерка Василіса Степаненко, яка спільно з режисером працювала в оточеному росіянами Маріуполі у 2022 році.

На сцену продюсерка вийшла з Анастасією, яка під час бомбардувань міста лежала вагітною в половому будинку Маріуполя.

«Це величезна честь бути на сцені сьогодні, і це величезна честь бути на сцені з цією родиною. Вона (Анастасія — ред.) була тоді вагітна своїм сином, коли росіяни бомбили пологовий будинок. Сьогодні йому майже три роки, як і війні. Повномасштабне вторгнення продовжується. Зараз Нідерланди стали для них тимчасовим домом. Завдяки вам та фільмам ми можемо розповісти ці важливі історії, і ці люди отримають свій голос. Я думаю, що це може зробити цей світ кращим», — сказала Степаненко зі сцени після вручення нагороди.

Нагадаємо, у 2024 році український документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перша українська стрічка, нагороджена премією Американської кіноакадемії.

Окрім того, стрічка «20 днів у Маріуполі» досягла рекордних позначок на Takflix, зібравши найбільшу кількість переглядів за перший вікенд серед усіх фільмів. А також встановила рекорд теледивлення на платформі кіно й телебачення «Київстар ТБ», увійшовши в десятку лідерів за кількістю переглядів серед усього VOD-контенту в період з 21 по 24 березня.

«20 днів у Маріуполі» — документальна робота режисера, воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Також над нею працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка, журналістка Василиса Степаненко, які в березні 2022 року разом зі Мстиславом Черновим знімали у блокадному Маріуполі. 

Стрічка зображує події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року. Зокрема, до неї ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. 

У травні 2023 року творців фільму нагородили Пулітцерівською премією. Вже у 2024 році Мстислав Чернов отримав за фільм «20 днів у Маріуполі» премію Гільдії режисерів США та британську премію BAFTA за найкращий документальний фільм року. 

Cвітова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США Sundance-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.

В українському прокаті «20 днів у Маріуполі» стала найкасовішою серед документальних стрічок. У липні 2023 року вона вийшла в прокат у США. 

У грудні «20 днів у Маріуполі» ввійшов у трійку найкращих документальних фільмів 2023 року за версією видання про кіно Indiewire, а також посів четверте місце у списку найкращих фільмів 2023 року у Великій Британії та шосте місце — у США.

Фільм став одним із переможців Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), а також отримав дві нагороди журналістської премії Royal Television Society 2023 (Велика Британія). 

Крім того, творці фільму Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко здобули Шевченківську премію 2024 року в номінації «Публіцистика, журналістика» за серію матеріалів про облогу Маріуполя.

Також Мстислав Чернов здобув за стрічку «20 днів у Маріуполі» головний приз Національної конкурсної програми «Docu/Україна» та Приз глядацьких симпатій 20-го ювілейного фестивалю Docudays UA.

За свою роботу в Маріуполі Мстислав Чернов, Євген Малолєтка й Василиса Степаненко раніше вже отримали багато міжнародних нагород: премії Лівінгстона, Рорі Пека, Королівського телевізійного товариства, DW «За свободу слова»Bayeux Calvados-Normandyімені Георгія ГонгадзеKnight International JournalismPress Freedom Awards 2022, нагороду Elijah Parish Lovejoy та стали журналістами року за версією «Української правди».

У березні 2023 року світлини Євгена Малолєтки з Маріуполя стали кращими на європейському етапі міжнародної премії World Press Photo.

Читайте також:

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
578
Читайте також
11.11.2024 11:32
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
399
16.04.2024 14:16
Роман Мельник
«Детектор медіа»
1 291
07.04.2024 11:00
Юрій Луканов
для «Детектора медіа»
2 191
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду