У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards
У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду премії Septimius Awards
У Нідерландах стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобула нагороду в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» на премії Septimius Awards. Про це повідомляє Укрінформ.
Церемонія нагородження відбулася 20 серпня в Амстердамі.
Нагороду отримала українська журналістка та продюсерка Василіса Степаненко, яка спільно з режисером працювала в оточеному росіянами Маріуполі у 2022 році.
На сцену продюсерка вийшла з Анастасією, яка під час бомбардувань міста лежала вагітною в половому будинку Маріуполя.
«Це величезна честь бути на сцені сьогодні, і це величезна честь бути на сцені з цією родиною. Вона (Анастасія — ред.) була тоді вагітна своїм сином, коли росіяни бомбили пологовий будинок. Сьогодні йому майже три роки, як і війні. Повномасштабне вторгнення продовжується. Зараз Нідерланди стали для них тимчасовим домом. Завдяки вам та фільмам ми можемо розповісти ці важливі історії, і ці люди отримають свій голос. Я думаю, що це може зробити цей світ кращим», — сказала Степаненко зі сцени після вручення нагороди.
Нагадаємо, у 2024 році український документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перша українська стрічка, нагороджена премією Американської кіноакадемії.
Окрім того, стрічка «20 днів у Маріуполі» досягла рекордних позначок на Takflix, зібравши найбільшу кількість переглядів за перший вікенд серед усіх фільмів. А також встановила рекорд теледивлення на платформі кіно й телебачення «Київстар ТБ», увійшовши в десятку лідерів за кількістю переглядів серед усього VOD-контенту в період з 21 по 24 березня.
«20 днів у Маріуполі» — документальна робота режисера, воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Також над нею працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка, журналістка Василиса Степаненко, які в березні 2022 року разом зі Мстиславом Черновим знімали у блокадному Маріуполі.
Стрічка зображує події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року. Зокрема, до неї ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку.
У травні 2023 року творців фільму нагородили Пулітцерівською премією. Вже у 2024 році Мстислав Чернов отримав за фільм «20 днів у Маріуполі» премію Гільдії режисерів США та британську премію BAFTA за найкращий документальний фільм року.
Cвітова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США Sundance-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.
В українському прокаті «20 днів у Маріуполі» стала найкасовішою серед документальних стрічок. У липні 2023 року вона вийшла в прокат у США.
У грудні «20 днів у Маріуполі» ввійшов у трійку найкращих документальних фільмів 2023 року за версією видання про кіно Indiewire, а також посів четверте місце у списку найкращих фільмів 2023 року у Великій Британії та шосте місце — у США.
Фільм став одним із переможців Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), а також отримав дві нагороди журналістської премії Royal Television Society 2023 (Велика Британія).
Крім того, творці фільму Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко здобули Шевченківську премію 2024 року в номінації «Публіцистика, журналістика» за серію матеріалів про облогу Маріуполя.
Також Мстислав Чернов здобув за стрічку «20 днів у Маріуполі» головний приз Національної конкурсної програми «Docu/Україна» та Приз глядацьких симпатій 20-го ювілейного фестивалю Docudays UA.
За свою роботу в Маріуполі Мстислав Чернов, Євген Малолєтка й Василиса Степаненко раніше вже отримали багато міжнародних нагород: премії Лівінгстона, Рорі Пека, Королівського телевізійного товариства, DW «За свободу слова», Bayeux Calvados-Normandy, імені Георгія Гонгадзе, Knight International Journalism, Press Freedom Awards 2022, нагороду Elijah Parish Lovejoy та стали журналістами року за версією «Української правди».
У березні 2023 року світлини Євгена Малолєтки з Маріуполя стали кращими на європейському етапі міжнародної премії World Press Photo.
Читайте також: