«Репортери без кордонів» закликають залучити українські медіа до програм відновлення

«Репортери без кордонів» закликають залучити українські медіа до програм відновлення

8 Червня 2024
698
8 Червня 2024
12:52

«Репортери без кордонів» закликають залучити українські медіа до програм відновлення

698
RSF вивчають можливість створення міжнародного фонду, незалежного від будь-якої державної установи, для надання прямої фінансової допомоги українським медіа
«Репортери без кордонів» закликають залучити українські медіа до програм відновлення
«Репортери без кордонів» закликають залучити українські медіа до програм відновлення

Понад два роки український медіаландшафт несе на собі весь тягар економічних наслідків широкомасштабного вторгнення, розпочатого Росією 24 лютого 2022 року. Напередодні третьої Конференції з відновлення України «Репортери без кордонів» (RSF) закликають залучити медіа до програм відновлення, щоб забезпечити довгострокове виживання української журналістики.

У зв'язку з тим, що Міжнародна конференція з відновлення України проходитиме в Берліні 11-12 червня, RSF закликають глав держав та урядів, міжнародних організацій та фінансових інституцій взяти на себе зобов'язання щодо сталого розвитку українських медіа в рамках дискусій з питань відновлення.

RSF є одними із підписантів звернення, яке підтримали понад 120 представників преси, місцевих та міжнародних організацій, щоб включити українські медіа до планів відновлення країни.

«Професійні медіа можуть ефективно комунікувати з громадськістю про перебіг відновлення, виділення фінансування міжнародними партнерами, реалізацію програм допомоги та громадський контроль за витратами», − йдеться у зверненні.

Продовжуючи цю поточну підтримку, RSF вивчають можливість створення міжнародного фонду, незалежного від будь-якої державної установи, для надання прямої фінансової допомоги українським медіа.

«Виживання українських медіа є життєво важливим для демократії та обов'язковою умовою будь-якої політики відновлення. Конкуруючи з кремлівською пропагандою та ставши мішенню російських військ, вони потребують фінансової підтримки, щоб забезпечити свою стійкість та зберегти право на інформацію в країні. Масштабні інвестиції банків та агенцій розвитку не можуть бути без якісної журналістики, здатної розслідувати корупцію та викривати дії осіб, що приймають державні рішення. Прихильність до журналістики має стати одним із пріоритетів Конференції з відновлення України», - каже керівниця відділу RSF у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.

Різкий обвал доходів українського рекламного ринку на 63% в 2022 році, бомбардування інфраструктури, виїзд журналістів.

Понад два роки українські медіа потерпають від економічних наслідків війни, яку веде Росія. Згідно з даними Інституту масової інформації, щонайменше 234 медіа були змушені закритись після широкомасштабного російського вторгнення.

Деякі медіа, безумовно, виграли від поступового відновлення рекламного ринку в 2023 році, диверсифікувавши свої доходи через канал онлайн-мовлення YouTube та організовуючи приватні заходи, про що йдеться в розслідуванні українського видання Forbes.ua, опублікованому в березні 2024 року.

Згідно з дослідженням, опублікованим на початку травня місцевою неурядовою організацією «Фундація розвитку медіа», майже третина медіакомпаній країни відзначають брак фінансування як основну проблему, що впливає на їхню роботу.

Зі знищенням редакцій та припиненням надходжень від місцевої реклами, російське вторгнення помітно загострило дефіцит незалежних медіа в низці регіонів.

Згідно з дослідженням Фундації розвитку медіа, деякі райони Полтавської, Дніпропетровської та Одеської областей на сході та півдні країни перетворилися на «інформаційні пустелі». Інформація там переважно поширюється через соціальні мережі, такі як Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.

Частина територій Донецької та Луганської областей, окупованих понад десять років, також стали «інформаційними пустелями», де всі місцеві медіа були замінені тими, що поширюють кремлівську пропаганду.

«За два роки широкомасштабної війни RSF допомогли 35 українським медіа, майже половина з яких розташовані в прифронтових містах, особливо вразливих до російських бомбардувань, завдяки надзвичайним грантам. Україна посідає 61 місце зі 180 країн у Світовому індексі свободи преси RSF за 2024 рік», - додають в RSF.

Нагадаємо, за даними «Репортерів без кордонів», протягом 2023 року під час виконання професійних обов’язків у світі загинули 45 працівників медіа

За даними моніторингу Інституту масової інформації, за рік і десять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 548 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Фото: колаж RSF 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
698
Читайте також
09.07.2024 11:34
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
447
21.05.2024 17:03
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду