Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова

Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова

3 Травня 2024
2056
3 Травня 2024
08:32

Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова

2056
Цьогоріч Україна опинилася на 61-ій сходинці зі 180 країн світу, випередивши Угорщину та Грузію і незначно поступившись США.
Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова
Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова

Організація «Репортери без кордонів» (RSF) оприлюднила Індекс свободи слова у 2024 році, до якого ввійшли 180 країн світу. Україна опинилася на 61-ій сходинці, піднявшись за рік на 18 позицій.

Перші місця в рейтингу посіли Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цьогоріч «добрі» показники свободи слова. Торік до цього списку належала також Литва.

«Задовільною» є ситуація в 33 країнах — у більшості країн Західної та Центральної Європи, зокрема Литві та Латвії (12-та і 13-та позиція відповідно), Канаді, Австралії, Тайвані, Південній Африці, а також Молдові (31-ша позиція) та інших.

«Проблематичною» організація вважає ситуацію в 50 країнах, зокрема в Італії та Польщі (46-та і 47-ма позиція), США (55-те місце), Румунії та Угорщині (49-те та 67-ме місце). В цю ж категорію на 61-ій позиції потрапила й Україна.

Ще в 49 країнах ситуація оцінена як «складна». Серед європейських країн сюди потрапили лише Сербія, Албанія та Грузія (98-ме, 99-те і 103-тє місце відповідно). Торік усі ці три країни мали «проблематичну» оцінку, а Грузія посідала 77-ме місце, випереджаючи на дві позиції Україну.

Врешті, у 36 країнах ситуацію зі свободою слова оцінили як «дуже серйозну». Це більшість країн Азії, зокрема Китай, Індія, КНДР, Азербайджан, а також Росія і Білорусь. При цьому Росія піднялась у рейтингу на дві позиції, а Білорусь опустилась на 10.

Останні місця в рейтингу посідають Іран, КНДР, Афганістан, Сирія та Еритрея

Нагадаємо, в Індексі свободи слова за 2023 рік Україна опинилася на 79-ій сходинці. У 2022 році Україна була 106-ю, перед повномасштабною війною у 2021-му — 97-ю.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2056
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду