«УП»: Родина Нестора Шуфрича мешкає у Будапешті в готелі, що належить людині, на яку депутат переписав свої найдорожчі активи
«УП»: Родина Нестора Шуфрича мешкає у Будапешті в готелі, що належить людині, на яку депутат переписав свої найдорожчі активи
Родина обвинуваченого в державній зраді народного депутата Нестора Шуфрича живе у Будапешті в готелі, що належить угорцю Дьордю Штофі. Як повідомляли медіа раніше, Штофа може бути підставною особою, на яку Шуфрич вже після початку повномасштабного російського вторгнення переписав свої найдорожчі активи. Про це йдеться в матеріалі журналіста «Української правди» Михайла Ткача «Угорський бастіон Шуфрича. Як Нестор Шуфрич сховав майно і родину».
У сюжеті Михайло Ткач показав автівку, на якій дружина нардепа Катерина Майкова привозить дитину до школи. Це ж авто журналіст виявив припаркованим біля готелю, що належить угорцю Дьордю Штофі. Поруч із цим автомобілем знімальна група «УП» побачила ще один, який належить сину В'ячеслава Черепані, давнього бізнес-партнера та помічника Шуфрича.
Як повідомляли навесні 2023-го розслідувачі Bihus.Info, вже після початку повномасштабної війни Шуфрич переоформив деякі свої активи на Штофу, зокрема маєток у тимчасово окупованому Криму, розташований поруч з маєтком Медведчука.
Михайло Ткач зв’язався телефоном із Дьордем Штофою, щоб з’ясувати детальніше, якими є зв’язки між ним та Нестором Шуфричем і його родиною, однак угорець заперечив, що знайомий із ними, а також заявив, що не володіє в Україні жодними активами.
Нагадаємо, у квітні цього року Служба безпеки України повідомила, що затримала бізнес-партнера нардепа Нестора Шуфрича і повідомила йому про підозру у фінансуванні Росгвардії у Криму.
Як встановили правоохоронці, фігурант відповідав за юридичні аспекти оборудки. Зокрема, він укладав договори зі структурами Росгвардії на охорону підконтрольної нардепу Шуфричу елітної нерухомості в Криму.
Як ми повідомляли, народного депутата Нестора Шуфрича затримали вранці 15 вересня 2023 року. Того ж дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.
«Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — повідомили в СБУ.
Окрім цього, він поширював інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади, дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.
Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.
8 лютого 2024-го Служба безпеки повідомила Шуфричу про нову підозру. Як встановили правоохоронці, Шуфрич здійснював фінансування російських окупаційних угруповань на території тимчасово захопленого Криму. Зокрема, він платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості в Криму.
Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007–2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» («ОПЗЖ»).
У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. У грудні 2021 року обидва телеканали потрапили під українські санкції, а в червні 2023-го Нацрада з питань телебачення та радіомовлення анулювала їм ліцензії.
У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова. Попри заборону партії «ОПЗЖ», Шуфрич залишався на посаді голови комітету протягом півтора року після початку повномасштабної війни. Проти цього неодноразово виступали громадські організації та політики.
Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в держзраді, Шуфрича відсторонили від керування парламентським Комітетом з питань свободи слова.
9 грудня 2023 року Верховна Рада України призначила нардепа від фракції «Голос», першого заступника очільника Комітету ВР з питань антикорупційної політики Ярослава Юрчишина на посаду голови Комітету з питань свободи слова.
За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву. Позбавити депутатських повноважень без його згоди не дає можливості Конституція.
Фото: скриншот