КМІС: Довіра до національного телемарафону знизилась до 36%

КМІС: Довіра до національного телемарафону знизилась до 36%

19 Лютого 2024
2182
19 Лютого 2024
11:23

КМІС: Довіра до національного телемарафону знизилась до 36%

2182
На початку 2024 року соціологи вперше зафіксували перевищення кількості респондентів, які не довіряють «Єдиним новинам», над кількістю тих, хто довіряє.
КМІС: Довіра до національного телемарафону знизилась до 36%
КМІС: Довіра до національного телемарафону знизилась до 36%

Національний телемарафон «Єдині новини» продовжує втрачати довіру. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 5–10 лютого 2024 року. Станом на лютий інформації з марафону довіряли 36% опитаних.  

«Ідея телемарафону “Єдині новини” користувалася широкою підтримкою у 2022 році, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри і станом на лютий 2024 року ми вперше фіксуємо негативний баланс довіри-недовіри. Тобто кількість тих, хто довіряє, зараз менше кількості тих, хто не довіряє», — йдеться у повідомленні КМІС. 

Так, якщо у грудні 2023 року серед опитаних соціологами було 43% респондентів, які довіряли телемарафону, то на початку лютого 2024 року частка тих, хто довіряє, знизилася до 36%. Натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє, у той час, як у грудні минулого року таких було 38%. 

«Ще два місяці тому баланс довіри-недовіри “Єдиним новинам” був позитивний, зараз – уже негативний. Утім, і зараз ще є простір для рішень, які би задовольнили громадськість і дозволити трансформувати діяльність телемарафону у формат, який буде більш релевантним поточній внутрішній та зовнішній ситуації», — прокоментував результати опитування виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Київський міжнародний інститут соціології проводив всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 5–10 лютого 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1202 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). Статистична похибка такої вибірки — від 1,4% до 3,2%.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що майже 43% опитаних українців вважають: єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху «Чесно» з 8 по 15 грудня 2023 року.

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що українські телеканали розглядають можливість зміни формату загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що якщо телемарафон не стане якіснішим, він себе вичерпає і, ймовірно, не переживе нинішнього року

За даними журналістів «Наших грошей», під час повномасштабного вторгнення державні «МПІУ» і телеканал «Рада» заплатили виробникам контенту для телемарафону вже 1,12 млрд грн.

Між тим, Володимир Зеленський вважає телемарафон «одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави»

Телемарафон «Єдині новини» працює з перших днів повномасштабної війни. На початку у виробництві цього загальнонаціонального інформаційного проєкту брали участь чотири комерційні медіагрупи («1+1 media», StarLight Media, «Інтер» та «Україна»), а також державний телеканал «Рада» і Суспільне. Після того, як Рінат Ахметов закрив свій медіабізнес і з пулу виробників вийшов канал «Україна», до створення «Єдиних новин» долучилася команда колишніх працівників «України» під брендом «Ми — Україна».   

Нещодавно «Репортери без кордонів» закликали український уряд припинити спільний телемарафон «Єдині новини».

Фото: скриншот відео ТСН / ютуб

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2182
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду