МКІП зареєструвало 31 претендента у члени Наглядової ради УКФ

МКІП зареєструвало 31 претендента у члени Наглядової ради УКФ

5 Січня 2024
1239

МКІП зареєструвало 31 претендента у члени Наглядової ради УКФ

1239
Серед них 20 заявників від закладів культури та 11 від громадських об’єднань.
МКІП зареєструвало 31 претендента у члени Наглядової ради УКФ
МКІП зареєструвало 31 претендента у члени Наглядової ради УКФ

Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що отримало 31 запит на реєстрацію в конкурсі на членство в оновленій Наглядовій раді Українського культурного фонду — одного з органів управління УКФ.

Серед претендентів 20 — від закладів культури та 11 — від громадських об’єднань, заявки надійшли чи не з усіх областей України, а також із Києва, йдеться у повідомленні МКІП. Серед тих, кого зареєстрували у Мінкульті, — 21 чоловік та 10 жінок, за віковою ознакою переважають претенденти в категорії 45–49 років. Прийом документів тривав з 26 жовтня до 26 грудня 2023 року.

Попередній склад Наглядової ради сформували наприкінці 2020 року, її повноваження спливають у січні 2024-го. 

Рейтингове інтернет-голосування з обрання представників закладів культури та громадських об’єднань до складу Наглядової ради УКФ стартує 8 січня. 

Голосувати за новий склад Наглядової ради уповноважені 103 особи від громадських об’єднань та 102 особи від закладів культури з 23-х областей України та столиці. Найбільше уповноважених — з міста Києва, Київської та Харківської областей. Їх реєстрація тривала з 30 листопада до 26 грудня 2023 року. 

Строк повноважень Наглядової ради УКФ становить три роки. 

Склад Наглядової ради Фонду формується з осіб, компетентних у сфері культури, які мають бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності. Водночас членами Наглядової ради не можуть бути особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

Рада складається з 9 осіб: двох із них визначає Президент України, ще двох —  МКІП. Також дві особи мають бути представниками закладів культури, обраними шляхом рейтингового інтернет-голосування, інші дві особи є представниками громадських об’єднань, також обраними шляхом інтернет-голосування.

Голова Фонду, згідно зі своєю посадою, є членом ради.

Читайте також:

Як раніше писав «Детектор медіа», у грудні 2023-го Український культурний фонд презентував Стратегію діяльності на 2024–2027 роки.

У червні 2023-го стало відомо, що журналіст і музикант гурту «Хамерман знищує віруси» Альберт Цукренко виграв суд проти Українського культурного фонду, який у лютому 2022-го виключив його зі списку кандидатів в експерти через нібито порушення моральних норм. Суд визнав, що рішення Наглядової ради УКФ виключити Цукренка зі списку кандидатів в експерти не було законним, неупередженим та обʼєктивним, і зобов'язав Фонд відшкодувати завдану журналістові моральну шкоду.

У січні минулого року Український культурний фонд спільно з Українським інститутом національної пам'яті оголосив про запуск ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України» для підтримки дослідників російської пропаганди.

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1239
Читайте також
12.01.2024 09:00
Анастасія Платонова
для «Детектора медіа»
1 605
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду