«УП»: При обшуку в Нестора Шуфрича знайшли символіку, ордени та кітелі армії Росії (ФОТО)
«УП»: При обшуку в Нестора Шуфрича знайшли символіку, ордени та кітелі армії Росії (ФОТО)
При обшуку в народного депутата Нестора Шуфрича Служба безпеки знайшла заборонену російську символіку та нагороди. Про це повідомили джерела «Української правди» в СБУ та надали фото знахідок.
Як свідчать фото, в будинку Шуфрича виявили георгіївські стрічки, медалі та кітелі збройних сил Росії.
Нагадаємо, зранку 15 вересня журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Служба безпеки України затримала народного депутата Нестора Шуфрича у нього вдома в селі Козин поблизу Києва.
За словами Бутусова, відбувається понад 50 обшуків по справі Шуфрича. Нардеп є фігурантом справи російської шпигунської мережі, яку створив співробітник ФСБ РФ та колишній народний депутат, ексзаступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Володимир Сівкович. Влітку 2022-го Сівковичу повідомили про підозру у державній зраді.
За висновками слідства, Шуфрич за завданням Сівковича виступав на українських та російських телеканалах з метою поширення російської пропаганди та просування антиукраїнської політики. Нині Шуфричу інкримінують державну зраду.
Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007–2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя». У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова і досі обіймає цю посаду.
У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний». У листопаді 2021-го стало відомо, що нардеп купив канал UkrLive. Він заявив, що це придбання має посилити його присутність у політиці.
28 грудня 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти компаній-власників каналів з орбіти нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука – Першого незалежного та UkrLive.
У лютому 2022 року журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» знайшли у власності людей, наближених до Шуфрича, нерухомість в окупованому Криму, оформлену за російським законодавством, а також земельні ділянки, придбані вже після анексії.
4 березня 2022-го, на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Шуфрича затримала тероборона Києва, бо він «фотографував блокпост». 16 травня минулого року нардеп виїхав за межі України. Як повідомили у фракції, поїздка була пов’язана із сімейними справами. 23 травня він повернувся.
У листопаді 2022-го рух «Чесно» виступив із закликом зняти Шуфрича з посади голови парламентського комітету свободи слова та напрацювати єдину політику щодо депутатів проросійських партій. У грудні минулого року Шуфрич заявив, що не збирається добровільно йти з посади очільника комітету.
8 червня 2023 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення анулювала ліцензії каналів «Наш», «Максі ТВ», «112», NewsOne, ZIK, UkrLive та Перший незалежний. Власником останніх двох був Шуфрич.
У липні цього року група депутатів з парламентської фракції «Європейська солідарність» ініціювала відкликати Нестора Шуфрича з посади голови комітету з питань свободи слова.
Читайте також:
- Шуфрич та свобода слова: цензура, ручні журналісти, пропаганда
- «Збити Шуфрича»: медійники обговорюють можливе призначення Шуфрича головою Комітету свободи слова
- Нестор-миротворець, або Перший «семестр» Комітету свободи слова без інформполітики
- Нестор Шуфрич: «Якщо закриють і цей канал, я куплю інший»
- UkrLive vs Перший незалежний. Скільки каналів лишилося в Медведчука і чим вони різняться
- Нестор Шуфрич: Коли була загроза нападу на Київ, я теж приєднався до невеликого загону і був готовий з автоматом захищати Верховну Раду
- Маєтки, квартири, угіддя та річковий порт: Журналісти Bihus.Info дослідили статки нардепа Нестора Шуфрича
Фото надані «УП» джерелом