Фільм «Коли в Бучу прийшла весна» здобув нагороду фестивалю Hot Docs у Торонто

Фільм «Коли в Бучу прийшла весна» здобув нагороду фестивалю Hot Docs у Торонто

10 Травня 2023
1414
10 Травня 2023
10:40

Фільм «Коли в Бучу прийшла весна» здобув нагороду фестивалю Hot Docs у Торонто

1414
Третє місце в загальному голосуванні посів фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».
Фільм «Коли в Бучу прийшла весна» здобув нагороду фестивалю Hot Docs у Торонто
Фільм «Коли в Бучу прийшла весна» здобув нагороду фестивалю Hot Docs у Торонто

Документальна стрічка «Коли в Бучу прийшла весна», знята українкою Мілою Тешаєвою та німцем Маркусом Ленцем, отримала нагороду на фестивалі Hot Docs у Торонто. Її визнали найкращим документальним фільмом середнього метражу за опитуванням глядацької аудиторії, повідомляється на сайті фестивалю.

Зйомки фільму проводили в Бучі, Ірпені та Бородянці з початку квітня до середини травня 2022 року — в перші тижні після звільнення цих міст від російської окупації.

«Ця стрічка — один з найраніше завершених фільмів про війну Росії в Україні — проливає світло на один аспект воєнних дій, котрий ми нечасто бачимо, а саме наведення ладу та піклування про все, що вдалося зберегти. Прибирання уламків, ідентифікація тіл — ці сцени прості. Проте місцеві також загоюють внутрішні рани: колись щільні родинні зв’язки тепер розірвані. Політики починають говорити про трибунали, а пари готуються до весіль. Ця хроніка раннього періоду війни з повагою й відвертістю свідчить про волю народу, котрий возз’єднується наново, поки проростає трава», — йдеться в описі фільму на сайті фестивалю.

Дебют стрічки відбувся 12 листопада в межах Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі (IDFA).

Крім того, третє місце в загальному голосуванні посів фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Разом із двома колегами по Associated Press: Євгеном Малолєткою та Василісою Степаненко, — 24 лютого 2022 року він вирушив у Маріуполь. Вони приїхали якраз перед тим, як на місто почали падати перші бомби, коли вулиці ще були тихими. 

«Єдині міжнародні репортери в обложеному місті, вони фіксували дії Росії. Сцени фільму приголомшують. Смерті дітей. Руйнування пологового будинку. Рішення додати такий важкий для сприйняття матеріал у стрічку одразу стає зрозумілим, коли картини реальних жахів перемежовуються з уривками російських новин, де заявляють, що всі іноземні репортажі є "повністю постановними" фейками. Цей гнітючий щоденник війни здобув премію глядацьких симпатій на фестивалі Sundance у номінації "Світове документальне кіно" і є обов’язковим до перегляду», — йдеться в описі фільму.

Нагадаємо, у січні фільм «20 днів у Маріуполі» отримав Приз глядачів (Audience Award) на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance. Також стрічка отримала премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) в категорії «Найкращий документальний фільм». До того ж фільм отримав дві нагороди престижної журналістської премії Royal Television Society 2023 (Велика Британія) в номінаціях «Висвітлення міжнародних новин» і «Ексклюзив року», а персонально Мстислав Чернов — у номінації «Оператор року». У квітні «20 днів у Маріуполі» (разом зі стрічкою «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука) став одним із переможців Міжнародного кінофестивалю у Клівленді.

За свою роботу в Маріуполі Мстислав Чернов, Євген Малолєтка й Василіса Степаненко вже отримали багато міжнародних нагород: премії Лівінгстона, Рорі Пека, Королівського телевізійного товариства, DW «За свободу слова»Bayeux Calvados-Normandyімені Георгія ҐонґадзеKnight International JournalismPress Freedom Awards 2022, нагороду Elijah Parish Lovejoy, — і стали «журналістами року» за версією «Української правди».

У березні 2023 року світлини Євгена Малолєтки з Маріуполя стали найкращими на європейському етапі міжнародної премії World Press Photo. У травні фото з обложеного російськими військами Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко здобули Пулітцерівську премію у двох номінаціях — «За служіння суспільству» та Breaking News Photography.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1414
Читайте також
20.06.2024 13:37
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
3 020
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду