Українські журналісти Чернов, Малолєтка і Степаненко отримали Пулітцерівську премію за репортажі з Маріуполя
Українські журналісти Чернов, Малолєтка і Степаненко отримали Пулітцерівську премію за репортажі з Маріуполя
У США оголосили переможців Пулітцерівської премії 2023 року, повідомляється на сайті премії.
Нагороду у двох номінаціях — «За служіння суспільству» та Breaking News Photography — отримало інформаційне агентство Associated Press за фото з обложеного російськими військами Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат.
В Associated Press відзначили, що майже три тижні AP мала єдиних журналістів у Маріуполі. Вони зокрема зазнимкували, як рятувальники та поліцейські виносять із пологового будинку в Маріуполі поранену вагітну жінку, а також кадри, як Росія стріляла по цивільних цілях.
Associated Press наводить слова заступника мера Маріуполя про те, що увага світу до фотографій та відео з міста змусила росіян відкрити маршрут евакуації, що врятувало життя тисяч його мирних мешканців.
«Журналісти AP виконували сміливу та важливу роботу в Україні протягом війни, приділяючи увагу, зокрема, людським жертвам конфлікту. Від розвіювання російської дезінформації до сприяння створенню гуманітарного коридору, їхня робота була неймовірною суспільною службою, і ми дуже раді, що вона була відзначена Пулітцерівською радою», — сказала виконавча редакторка AP Джулі Пейс.
Крім того, видання The New York Times отримало Пулітцерівську премію за міжнародні репортажі про війну в Україні. Деякі з цих репортажів були зроблені за участю українських журналістів, зокрема Стаса Козлюка, Наталії Єрмак та Марії Вареникової.
Як зазначено на сайті премії, нагорода вручена «за непохитне висвітлення вторгнення Росії в Україну, зокрема восьмимісячне розслідування загибелі українців у місті Буча та російського підрозділу, відповідального за вбивства».
«Журналісти New York Times задокументували жорстокості війни в Україні, використали відеодокази, щоб довести найжахливіші військові злочини Росії, та розкрили таємні плани Володимира Путіна», — написало видання у твіттері.
Загалом нагороди вручили у 23 номінаціях. З повним переліком переможців можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, у 2022 році українським журналістам присудили колективну Пулітцерівську премію у спеціальній номінації — Special Awards and Citations.
Пулітцерівська премія (The Pulitzer Prize) вважається найпрестижнішою нагородою в американській журналістиці. Вона присуджується Школою журналістики Колумбійського університету у 21 номінаціях у сфері медіа, музики, драматургії з 1917 року. Переможці у кожній категорії отримують приз у розмірі $15 тисяч, за винятком нагороди за державну службу, яка супроводжується золотою медаллю.
Премію заснував угорсько-американський журналіст Джозеф Пулітцер, який залишив гроші Колумбійському університету після своєї смерті на заснування Школи журналістики та премії. Премію присуджує Пулітцерівська рада з 18 членів, обраних серед провідних журналістів або керівників новин із ЗМІ по всіх США, а також п’яти науковців або представників мистецтва.
Раніше робота українського фотожурналіста Євгена Малолєтки про обстріл російськими військами пологового будинку в обложеному Маріуполі стала одним з переможців найпрестижнішої міжнародної фотопремії World Press Photo у 2023 році.
Роботи з Маріуполя авторства Євгена Малолєтки та Мстислава Чернова продовжують здобувати відзнаки в усьому світі. Зокрема, фотографи вже отримали премію імені Георгія Гонгадзе, премію для військових кореспондентів Bayeux Calvados-Normandy, премію Deutsche Welle «За свободу слова». Малолєтка і Чернов також стали «журналістами року», перемігши в номінації премії «Української правди». Їх також відзначили міжнародною премією «За свободу преси» (Press Freedom Awards).
Нещодавно редакція Guardian Picture Desk обрала фотографа Associated Press Євгена Малолєтку найкращим фотографом року.