The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

23 Грудня 2022
3824

The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

3824
Малолєтка з колегою Мстиславом Черновим прибули до Маріуполя за годину до вторгнення РФ і певний час залишались єдиними закордонними репортерами в місті.
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року
The Guardian назвала Євгена Малолєтку найкращим фотографом року

Редакція Guardian Picture Desk обрала фотографа Associated Press Євгена Малолєтку найкращим фотографом року. Про це повідомляють на сайті The Guardian.

Видання розповіло, що коли Малолєтка та команда AP оцінили, що вторгнення Росії неминуче, вони переїхали до Маріуполя, адже думали, що як стратегічний морський порт Маріуполь гратиме ключову роль. «Вони не помилилися», – пише Guardian.

Як пише видання, Малолєтка разом із відеожурналістом Мстиславом Черновим та відеопродюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя за годину до вторгнення. Був момент, коли вони залишались єдиними закордонними журналістами у Маріуполі, висвітлюючи страждання людей.

В інтерв'ю виданню Євген Малолєтка згадав серед іншого, як працював під час обстрілу пологового будинку Маріуполя:

«9 березня російський літак завдав авіаудару та скинув кілька потужних бомб на центр Маріуполя. Може один, а може кілька літаків. Одна бомба влучила у двір пологового будинку. На цьому фото Ірину Калініну, 32 роки, несуть рятувальники, які поспішають з нею до карети швидкої допомоги. Я пам'ятаю, що Ірина в той момент була ще жива, вона торкалася свого живота і очей. Звичайно, її відвезли до лікарні, лікарі намагалися її врятувати, але вона втратила багато крові, і Ірину та її дитину не врятували. Її чоловік Іван не міг знайти Ірину, бігав по моргах і лікарнях, намагаючись знайти її, і врешті-решт у морзі лікарні №2 йому вдалося впізнати Ірину, забрати її назад і разом із сусідами поховати».

Також він згадав, як під час кесаревого розтину лікарі намагалися змусити дитину дихати.

«Цілу хвилину лікарі терли та ляскали малюка, намагаючись змусити його дихати. У кімнаті була цілковита тиша, і всі казали: "Давай, давай, ти зможеш!" Потім акушерка вдарила дитину і вона заплакала, і всі в операційній були щасливі», – згадав фотограф.

Зокрема, фотографи вже отримали премію імені Георгія Гонгадзе, премію для військових кореспондентів Bayeux Calvados-Normandyпремію Deutsche Welle «За свободу слова», міжнародну премію «За свободу преси» від «Репортерів без кордонів».

Малолєтка і Чернов також стали «журналістами року», перемігши у номінації премії «Української правди».

Фото: КЖЕ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3824
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду